comScore

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

PSG'nin yıldızı Neymar'dan ırkçılık açıklaması

15 Ağustos 2017, Salı 19:54
PSG'nin yıldızı Neymar'dan ırkçılık açıklaması

PSG'ye rekor ücretle transfer olan Neymar iyi niyet elçisi oldu.

FutbolArena - PSG'nin süper yıldızı Neymar, saha dışında da önemli bir misyon üstleniyor. Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) ekiplerinden Paris Saint-Germain'e (PSG) 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeliyle transfer olan Brezilyalı yıldız Neymar da Silva Santos Junior iyi niyet elçisi oldu.

Neymar, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, Uluslararası Engelliler Sivil Toplum Kuruluşunun (Handicap International) iyi niyet elçisi olduğunu açıkladı.
Barcelona'dan PSG'ye 222 milyon avroya transfer olan 25 yaşındaki Neymar, "Burada olmaktan ve iyi niyet elçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu gerçekten hayatımdaki eşsiz ve mutlu anlardan biri." dedi. 

Neymar, Handicap International ile yaptığı iş birliğinin başarılı olmasını temenni ederek, dünya genelinde pek çok korunmasız insana yardımcı olmayı umduklarını söyledi. 


Neymar'dan ırkçılıkla ilgili açıklama


Irkçılıkla ilgili görüşlerini de dile getiren Neymar, şöyle konuştu:

"Bana göre ırkçılık yıllardır gündemde ve futbolun da içinde olan bir konu. Birkaç hadise gördük. Ama insanlar, dünya ve her şey değişiyor. Bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Hepimiz eşitiz. İnsanların deri renginin ne olduğu önemli değil. Hepimiz aynıyız." diye konuştu.

Ailesiyle Cenevre'ye gelen Neymar, basın toplantısı öncesinde BM Cenevre Ofisi önündeki sivillere yönelik silahlı şiddete karşı mücadeleyi simgeleyen "kırık sandalye heykeli"ne vinç yardımıyla çıkarak top sektirdi. Cenevre halkının yoğun ilgi gösterdiği ünlü futbolcu kendisinden top isteyen çocukları kırmadı. 

Neymar, ayrıca iki topu da BM yerleşkesinde ülke bayraklarının bulunduğu alana gönderdi. İsviçre polisi, meydanın etrafında sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Öte yandan Handicap International'dan yapılan yazılı açıklamada, Neymar'ın dünyada en savunmasız insanlar, fakir ülkelerdeki engelliler ve çatışma bölgeleri ile doğal felaketlerdeki kurbanlara yardımcı olabilmek adına iyi niyet elçisi olmayı kabul ettiği belirtildi.

Dünyadan futbol ile ilgili tüm gelişmeleri Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.