comScore

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

Mbappe, kazandığı parayı engellilere bağışladı

16 Temmuz 2018, Pazartesi 12:11
Mbappe, kazandığı parayı engellilere bağışladı

Fransız futbolcu Kylian Mbappe, Dünya Kupası'ndan kazandığı ödülü hasta ve engellilere yardım eden bir kuruma bağışladı.

FutbolArena Dış Haberler - 2018 Dünya Kupası'nda şampiyon olan Fransa'da turnuvanın en iyi genç futbolcusu seçilen Kylian Mbappe'den örnek bir davranış geldi. Fransız futbolcu, Dünya Kupası'ndaki şampiyonluk primi ve maç başına kazandığı paraları bir kuruma bağışladı. 

433 BİN EURO'YU BAĞIŞLADI
Fransız futbolcu Kylian Mbappe, Dünya Kupası'nda şampiyonluk primi olarak federasyondan 300 bin euro ödüle hak kazandı. Yıldız oyuncu ayrıca maç başına aldığı 19 bin Euro'luk primleri de Premiers de Cordee adlı bir kuruma bağışladı. Kurumun, Fransa'da hasta ve engellilere yardım faaliyetinde bulunduğu belirtildi. 

Premiers de Cordee kurumunun müdür Sebastien Ruffin yaptığı açıklamada, "Biz sponsorlarımızdan asla mali yardım istemeyiz. Mbappe kişisel olarak böyle bir şey yapmak istedi. Bu bağış, özellikle spor ekipmanlarımızı yenilemek ve Fransa'da daha fazla etkinlik düzenlemek için büyük bir katkı oldu." dedi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"