comScore

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

Fransa'da ligler iptal ediliyor! "Eylül ayından önce mümkün değil"

28 Nisan 2020, Salı 16:48
Fransa'da ligler iptal ediliyor!

17 Haziran'da yeniden başlaması planlanan Fransa Ligue 1 ve Fransa Ligue 2 iptal edildi. Nihai karar önümüzdeki salı günü açıklanacak.

FutbolArena - Fransa Ligue 1 ve Fransa Ligue 2 iptal edildi. Dün yapılan toplantıda Fransa Futbol Federasyonu İcra Komitesi, tüm bölgesel liglerin yanı sıra, kadınlar ligi ve futsal şampiyonalarını iptal ettiğini açıklarken, Fransa Ligue 1 ve Ligue 2'nin 17 Haziran'da başlaması için planlama yapılıyordu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, sokağa çıkma kısıtlamasını 11 Mayıs'a kadar uzatması sonrasında, futbol faaliyetlerini yürütmenin mümkün olmadığı açıklandı. Ligue 1 ve Ligue 2'nin 17 Haziran'da başlaması için planlama yapılırken, Fransa Başbakanı Edouard Phillippe, liglerin oynanmasının mümkün olmayacağını ifade etti.
"EYLÜK AYINDAN ÖNCE MÜMKÜN DEĞİL"

UEFA ülkelerin liglerini ağustos ayına kadar bitirmesini talep ederken, Fransa'da alınan kararların önümüzdeki salı günü açıklanması bekleniyor. Fransa Başbakanı Edouard Philippe, "2019-20 sezonu devam edemez. Eylül ayından önce seyircisiz bile olsa spor etkinliklerinin gerçekleşmesi mümkün değil." diye konuştu.

Son dakika Avrupa'dan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!