comScore

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

Arjantin'de kilit isim Goivani Lo Celso!

11 Haziran 2018, Pazartesi 17:54
Arjantin'de kilit isim Goivani Lo Celso!

2018 Dünya Kupası'na sayılı günler kala, sizlere bu Dünya Kupası'na damga vurması beklenen genç oyuncuları tanıtıyoruz.

FutbolArena - Dünya Kupası'nın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Bu Dünya Kupası öncesinde, patlama yapması beklenen genç ve gelecek vaat eden oyuncuları sizlere tanıtıyoruz. Bunlardan biri de Arjantin'de kilit rol oynayacak olan Giovani Lo Celso olacak.

ARJANTİN'İN KİLİT İSMİ GİOVANİ LO CELSO
PSG'nin 22 yaşındaki Arjantinli orta saha oyuncusu Giovani Lo Celso, Arjantin'in orta sahasına merhem olabilecek mi? Arjantin'de forvet ve kanat oyuncusu bol ancak bu hücumcuları taşıyacak orta saha lazım ve bu yüzden Lo Celso'nun üzerinde büyük bir sorumluluk olacak. Bakalım 22 yaşındaki genç oyuncu bu sorumluluğu taşıyabilecek mi?


Arjantin'in Dünya Kupası başarıları


Birçok futbolsevere göre, dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük iki futbolcusu da Arjantinli. Maradona ve Messi'yi çıkaran Arjantin, tarihinde iki kez kazandığı Dünya Kupası'nı bir kez daha kazanmak istiyor. İlk Dünya Kupası olan 1930'da Uruguay'a finalde kaybeden Arjantin daha sonra uzun yıllar Dünya Kupalarında ön plana çıkamadı. 1978'de ise Arjantin'de düzenlenen Dünya Kupası ev sahibinin oldu. 1986'da bu kez Maradona ile yeniden şampiyon olan Arjantin, 1990 ve 2014'te ise Almanya'ya finalde kaybetti.


Arjantin'in eleme ve hazırlık maçları


2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerine kötü bir başlangıç yapan Arjantin, Dünya Kupası'na direkt olarak katılma hakkı kazanan ilk 4 takım arasına uzun süre girememişti. Buna karşın son maçını Ekvator deplasmanında kazanan Arjantin, rakiplerinin de puan kaybetmesi ile grubu 3. sırada bitirdi ve 2018 Dünya Kupası'na katılamama baskısını yakından hissettiği bir eleme grubunu zorlukla da olsa geçti. Buna karşın hazırlık maçlarında yine hayal kırıklığı yaratan bir Arjantin vardı. Mart ayında oynadıkları iki hazırlık maçından ilkinde İtalya'yı 2-0 yenen Arjantin, 2. hazırlık maçında ise İspanya'ya tam 6-1 yenildi!

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)