comScore

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

Altın Top ödülü Messi'nin oldu! Ballon d'Or'un enleri

29 Kasım 2021, Pazartesi 23:56
Altın Top ödülü Messi'nin oldu! Ballon d'Or'un enleri

2021 Ballon d'Or ödülü sahibini buldu. 2021 Altın Top ödülünün sahibi Arjantinli yıldız Lionel Messi aldı.

FutbolArena - 2021 Ballon d'Or ödülü 7. kez Lionel Messi'nin oldu. 2021 Altın Top ödülü için Lionel Messi, Robert Lewandowski, Karim Benzema, Jorginho ve N'Golo Kante ilk 5'te mücadele etti. Ödül törenine katılmayan Cristiano Ronaldo oylamada 6. sırada yer aldı. Alexia Putellas ise 2021 Ballon d'Or Yılın Kadın Futbolcusu seçildi.

BALLON DOR SIRALAMASI
1- Messi
2- Lewandowski
3- Jorginho
4- Benzema
5- Kante
6- Ronaldo
7- Salah
8- De Bruyne
9- Mbappe
10- Donnarumma

BALLON DOR YILIN ENLERİ

2021 Ballon d'Or'da ilk kez verilen Yılın Forveti ödülünü Robert Lewandowski kazandı. Yılın Kalecisi Gianluigi Donnarumma oldu. Yılın Genç Futbolcusu Pedri seçildi. Yılın Kulübü ise Chelsea oldu.

CRISTIANO RONALDO TÖRENİ PROTESTO ETTİ

Cristiano Ronaldo, 2021 Altın Top ödülüne katılmadığı gecede sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile organizasyonun başındaki France Football Genel Yayın Yönetmeni Pascal Ferre'ye tepki gösterdi.

CRISTIANO RONALDO: "ADIMI KULLANIP YALAN SÖYLEDİLER"

Ferre'nin "Cristiano'nun tek bir amacı var,  Messi'den daha fazla Ballon d'Or ödülü ile emekli olmak istiyor. Bunu biliyorum çünkü bana kendisi söyledi" sözlerini sert dille yalanlayan Ronaldo, "Pascal Ferre kendisinin ve çalıştığı kurumun reklamını yapmak için adımı kullandı, yalan söyledi." ifadelerini kullandı. Ronaldo ödüller konusunda sportmenlikten yana olduğunu aktardı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!