comScore

PAOK taraftarları: "Adalet için yürüyoruz!"

02 Şubat 2020, Pazar 23:33
PAOK taraftarları:

PAOK taraftarları kulübün yolsuzluk gerekçesiyle ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya kalmasından dolayı, kulübe komplo kurulduğunu savunarak adalet adı altında yürüyüş başlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Yunanistan'da PAOK aleyhine transferde usulsüzlük iddiaları ve takımın puan silme cezasıyla karşı karşıya olması üzerine Yunan kulübünün taraftarları protesto başlattı. 

PAOK taraftarları kulübe komplo kurulduğu gerekçesiyle adalet adı altında yürüşe başladı. Devlet tarafından atanan Spor Komitesi ve Disiplin Kurulu'nu protesto eden PAOK taraftarları, dava açan Olympiakos kulübü aleyhine de protestoda bulundu. 
NELER OLMUŞTU?

Olympiakos, PAOK'un sahibi olan Ivan Savvides'in yeğeni Ioannis Kalpazidis'e ait RFA şirketi üzerinden 2014/15'te PAOK'un 7 transferdeki 1.7 milyon euro'nun bu şirketten geldiği ve vergi kaçırma gerekçesiyle bu yolun izlendiğini iddia ederek dava açtı. 

Dava sonrasında hükümet tarafından Yunanistan Profesyonel Spor Komitesi; 3'e karşı 2 oyla, PAOK ve Xanthi'nin mülkiyetlerinin ortak olduğunu belirtip, lisanslarının iptal edilerek küme düşmelerini talep etti. Yunanistan Profesyonel Spor Komitesi, Xanthi ve PAOK'un ligden ihracı konusunda görüş birliğine varırken, dosya şimdi Disiplin Kurulu'na sevk edildi. 

MECLİSTE OYLANDI KÜME DÜŞME CEZASI KALKTI

Öte yandan Yunanistan'da hükümet yasayı değiştirme kararı aldı ve küme düşme cezası yerine para + puan cezası verilecek. Buna göre PAOK ile Xanthi'ye 5-10 arasında puan silme cezası verilmesi bekleniyor. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)