comScore

Panathinaikos Panathinaikos

Panathinaikos, Euroleague'den çekiliyor! Başkandan olay paylaşım

12 Nisan 2018, Perşembe 18:14
Panathinaikos, Euroleague'den çekiliyor! Başkandan olay paylaşım

Panathinaikos Erkek Basketbol Takımı, kulüp başkanı Dimitris Giannakopoulos'ın kararı ile gelecek sezon turnuvada yer almayacak.

FutbolArena - Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, THY Euroleague'den takımını çekerken, turnuvanın yöneticilerine "Mafya" benzetmesinde bulundu.
 

Panathinaikos, Real Madrid Euroleague maçına çıkacak mı?


Son olarak Türk taraftarlara hakaret etmesiyle tepki çeken Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, Euroleague'den çekildiklerini açıkladı. Sosyal medyadan "The Euroleague Mafia" yazılı bir görsel paylaşan Giannakopoulos, "Seni bitireceğiz. Panathinaikos oynamayacak" ifadesine yer verdi.

PANATHİANKOS, FIBA TURNUVALARINA KATILACAK
Ardından FIBA'nın logosuna paylaşan başkan, "Panathinaikos basketbolun olması gereken yerine dönüyor." açıklamasını yaptı. Yunan temsilcisi artık FIBA'nın turnuvalarında boy gösterecek.

SEZONU TAMAMLAYACAKLAR

THY Euroleague Çeyrek Final turunda Real Madrid ile eşleşen Panathinaikos, bu yıl maçlara çıkmayı sürdürecek. Bu dönem Euroleague'e devam edecek olan Panathinaikos, gelecek sezondan itibaren turnuvada yer almayacak.

5 AY CEZA ALMIŞTI

Fenerbahçe Doğuş maçından sonra sosyal medyadan Türk taraftarlara yönelik ağır ifadeler kullanan Dimitris Giannakopoulos, THY Euroleague maçlarından 1 yıl edilmişti. Cezaya itiraz eden Yunan başkanın mahrumiyeti daha sonra 5 aya indirilmişti.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"