comScore

Panathinaikos Panathinaikos

Panathinaikos, Avrupa'dan 3 yıl men edildi

24 Nisan 2018, Salı 22:38
Panathinaikos, Avrupa'dan 3 yıl men edildi

UEFA, Finansal Fair Play kurallarını ihlal eden Yunan ekibi Panathinaikos'u 3 yıl Avrupa Kupalarından men etti.

FutbolArena Dış Haberler - Yunanistan Süper Ligi ekibi Panathinaikos'a UEFA'dan kötü haber geldi. Mali krizini aşamayan Yunan kulübü, Finansal Fair Play kuralları nedeniyle Avrupa cezası aldı.
 

Panathinaikos neden Avrupa cezası aldı?


UEFA'dan yapılan açıklamaya göre mali şartları karşılayamayan Panathinaikos, 3 sezon boyunca Avrupa'dan men edildi. Maddi konularda zor zamanlar geçiren Panathinaikos'a UEFA tarafından sorunları çözmek için 1 Mart'a kadar süre verilmişti. UEFA, ayrıca 200 bin Euro değerindeki para cezasının artık askıya alınmadığını ve yarısının derhal tahsil edilmesi gerektiğini bildirdi.

Yunanistan Süper Lig'inde 37 puanla 7. sırada yer alan Panathinaikos'un bu sezon Avrupa'ya katılma umudu bulunmuyor. Cezasını daha da ağırlaştıran bu durum nedeniyle Yunan ekibini kötü günler bekliyor. 
Yunan futbolu bu sezon çeşitli şiddet olayları ile lekelenmiş ve savcıların yolsuzluk soruşturmalarıyla sarsılmıştı.
 

Yunanistan'da en çok şampiyon olan takımlar


Yunanistan Süper Lig'de Olympiakos'un 7 yıllık şampiyonluk serisine son veren AEK, 11. kez zafere ulaştı. Yunan ekibi en son 1993-1994 sezonunda Süper Lig'de şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

43 kez şampiyon olan Olympiakos, bu ligde ulaşılması güç rekorunu elinde tutuyor. Panathinaikos'un ise 20 zaferi bulunuyor.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"