comScore

Bursaspor Bursaspor

Pablo Batalla: 'Sorun teknik direktörde değildi' - Bursaspor Haberleri

25 Şubat 2017, Cumartesi 01:05
Pablo Batalla: 'Sorun teknik direktörde değildi' - Bursaspor Haberleri

Süper Lig'in 22. haftasında Kasımpaşa'ya 4-0 yenilen Bursaspor'da Batalla maç sonu önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in ilk devresini 5. sırada bitiren ancak 2. yarıda aldığı kötü sonuçların ardından 22. hafta itibariyle 10. sıraya kadar gerileyen Bursaspor'da takımın kaptanı Pablo Batalla önemli açıklamalarda bulundu. 

Sezonun ilk yarısının son haftasında Gençlerbirliği maçının ardından istifa eden Hamza Hamzaoğlu'na destek veren ve Hamzaoğlu'nun istifasından dönmesinde önemli rol oynayan Batalla bu kez de "Demek ki sorun teknik direktörde değilmiş" şeklinde konuştu. 


Pablo Batalla, Kasımpaşa maçından sonra ne dedi?


Takımdan ayrılmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgili soruya cevap veren Batalla, "Gitmeyi düşünmüyorum. Ben zaten sadece önümüzdeki karşılaşmaları düşünüyorum. Futbol bugündür. Ben bugünü düşünüyorum. Bugünkü duruma biz oyuncular olarak çare bulamazsak kimsenin bulacağını düşünmüyorum. Teknik direktör değişikliği yaşadık ama değişen bir şey olmadı. Demek ki sorun teknik direktörde değilmiş, bizim düşünmemiz gerekiyor. Şu anda birşeyler düşünmemiz gerekiyor. Sadece önümüzde 11 tane maç var. Bunlara odaklanmalı ve çıkarabildiğimiz kadar puan çıkarmalıyız. Bugün bulunduğumuz durum taraftarımız için alışılagelmiş bir durum değil. Bunu yadırgamaları ve tepkilerde bulunmaları çok normal. Geri kalan maçlarımız için cesurca çıkmalı ve savaşmalıyız. Çünkü özgüven durumu yaşıyoruz ve bunu tersine çevirmemiz gerekiyor. Önümüzdeki maçları en iyi şekilde geçirmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.


Pablo Batalla'dan öz eleştiri


Kendisiyle ilgili de özeleştiride bulunan Batalla, "Kendi futbolumuzu ortaya koyamadık. Kendimize benzemiyoruz bile. Bireysel olarak da kapasitemizin düştüğünü düşünüyorum. Ben de kötü durumdayım. Önümüzdeki belli maçlar kaldı. Cesur olmalıyız. En iyi şekilde bitirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Haziran ayı geldiğinde herkes kendi bireysel analizini yapacaktır. Gidecek mi, kalacak mı? Her şeyi düşünecektir. Bütün maçlarda en iyi performansımızı göstermemiz gerekiyor" dedi.


Pablo Batalla, hakem hakkında ne dedi?


Maçın hakemi hakkında da düşünceleri sorulan Batalla, "Ben hakemlerden konuşan birisi değilim. Hiçbir zaman da olmadım. Ben hakemlerin de insanoğlu olduğunu düşünen, onların da hata yapabileceğine inanan biriyim. Bize karşı yapılan hataların miktarı ve bize yaşattığı zorlukları göze alırsak, hem de hakemlerin bunları çok rahat bir halde yapabiliyor olmaları beni gerçekten çok düşündürüyor. Hatalar yapacaklardır ama maçın kaderine etki edecek hataları yaparken bu kadar rahat davranmaları gerçekten düşündürücü. Sorumlu davranışlar bekliyoruz onlardan." ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)