comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ozan Tufan'ın Trabzonspor'a transferi neden gecikti?

12 Ocak 2015, Pazartesi 22:19
Ozan Tufan'ın Trabzonspor'a transferi neden gecikti?

Trabzonspor, teknik direktör Ersun Yanal'ın kadroda görmeyi çok arzuladığı Bursasporlu Ozan Tufan'dan vazgeçmiyor.

FutbolArena Özel - İlk kez Futbolarena.com'un duyurduğu Ozan Tufan transferi, Federasyon'un yeni dönemde uygulayacağı yabancı kuralı açıklaması sonrası çıkmaza girmişti.

Yaklaşık 7-8 milyon Euro dışında 3 oyuncu karşılığında Bursasporla anlaşma sağlayan Trabzonspor, Ozan Tufan için Bursaspor'la anlaşarak bu transferi resmileştirmek istiyor.
Peki Trabzonspor'un geçtiğimiz haftalarda Ozan Tufan transferi için Bursaspor'dan söz almasına rağmen transferin ağırdan alınma nedenlerini Futbolarena.com farkıyla duyuruyoruz.

1) DEĞİŞEN YABANCI KURALI
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2015-2016 dönemiyle hayata geçireceği yeni yabancı kuralı Ozan transferini sıkıntıya soktu. Yerli oyuncuların değerli olduğu eski kuralın değişmesi sonrası Trabzonspor bonservis bedelini düşürmek için işi ağırdan alıp tok alıcı rolüne büründü.

2) ERKAN ZENGİN TRANSFERİ
Trabzonspor'un Erkan Zengin transferi için Eskişehirspor'la anlaşmasına rağmen oyuncunun Fenerbahçe'de oynamak istiyorum açıklaması bordo mavili camiada kızgınlık yaratmıştı. Karadeniz temsilcisi Erkan'ı ikna ederek 3 Temmuz sürecinden bu yana karşı karşıya kaldığı Fenerbahçe'ye bir darbe vurmaya hazırlanıyor. Yönetimin Erkan'ı ikna etme sürecinin uzaması sonrası Ozan Tufan görüşmeleri sekteye uğradı.

3) CAMİADAN GELEN TEPKİLER
Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu  Ozan Tufan için ayrılması gündemde Waris'ten gelecek parayı gözden çıkardı. Ancak Futbolarena.com'un duyurduğu transfer gelişmesi sonrası ödenecek bonservis miktarını çok bulan bazı yöneticiler camia içerisinde bu transfere muhalefet oldu. Yönetim gelen tepkiler nedeniyle Ozan transferini beklemeye aldı.

4) TAKASTA KULLANILACAK OYUNCULARIN DURUMU
Ozan Tufan için Trabzonspor'dan 3 oyuncu isteyen Bursaspor'un bu oyuncuları da ikna etmesi zaman alıyor. Bursaspor'a gönderilmesi beklenen Mustafa Yumlu ve Soner Aydoğdu'nun yeni takımlarıylasa masaya oturup anlaşmaları da Ozan transferinin bitmesi adına önemli.


Bursaspor camiasına yakın kaynaklardan aldığım bilgiye göre Ozan Tufan transferinde aradaki pürüzler çözülmeye çalışılıyor. Trabzonspor, bu bölge için Aytaç Kara için Eskişehirspor'u yoklasa da öncelik Ozan'da. Bordo mavililer Erkan'la Ozan'a Trabzonspor forması giydirmeye yakın gözüküyor.

Haber: Ertan Süzgün

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)