comScore

Ozan Arif, hayatını kaybetti (Ozan Arif kimdir, kaç yaşında?)

13 Şubat 2019, Çarşamba 11:39
Ozan Arif, hayatını kaybetti (Ozan Arif kimdir, kaç yaşında?)

Samsun'da bir süredir kanser tedavisi gören ünlü şair ve sanatçı Ozan Arif, dün gece saat 04:00 sularında hayatını kaybetti.

Bir süredir kanser tedavisi gören Ozan Arif, hayatını kaybetti. Ozan Arif'in vefat haberinin ardından pek çok siyaset ve sanat dünyasından ünlü isim taziye mesajı yayınladı. Yaşanan bu gelişme üzerine Ozan Arif kimdir? Ozan Arif kaç yaşındaydı? Ozan Arif neden vefat etti? gibi aramalar yapılmaya başlandı. Hayatını kaybeden Ozan Arif'in hayatını sizler için derledik.


Ozan Arif neden öldü? Ozan Arif kaç yaşındaydı?


Arif Şirin adı ile bilinen Ozan Arif, 1949 tarihinde Alucra'nın Yükselen köyünde doğdu. Miliyetçi kimliği ile bilinen Ozan Arif bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşamını yitirdi. Ozan Arif'in ölümü sabaha karşı 04:00 sularında gerçekleştiği belirtildi.


Ozan Arif kimdir? 


Arif Şirin veya Ozan Arif, Türk öğretmen, halk ozanı, şair, şarkı sözü yazarı ve bestekâr. Alucra'nın Yükselen köyünde doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle ilk ve ortaokulu Samsun'da tamamladı. 1970'te başladığı öğretmenliği 1979 yılına kadar sürdürdü. 24 Eylül 1980, 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya'da yaşadı.
 

OZAN ARİF ŞİİRLERİ İÇİN TIKLAYIN


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)