comScore

Oy kullanma saat kaçta başlayacak? Saat kaça kadar oy kullanılabilir? Oylar ne zaman sayılacak?

23 Haziran 2018, Cumartesi 11:22
Oy kullanma saat kaçta başlayacak? Saat kaça kadar oy kullanılabilir? Oylar ne zaman sayılacak?

Oy kullanma saat kaçta başlayacak? Saat kaça kadar oy kullanılabilir? Oylar ne zaman sayılacak? YSK 24 Haziran'da yapılacak erken seçimde oy kullanımının başlayacağı ve sona ereceği saat dilimini açıkladı.

FutbolArena - 24 Haziran'da yapılacak erken seçim ile Türkiye sandık başına gidecek. Yapılacak erken seçim ile Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi gerçekleştirilecek. Oy işlemi saat kaçta başlayacak? Saat kaçta oy kullanabilirim? Oy kullanırken hangi belgelere ihtiyacım olacak? Tüm bu sorularınızın cevapları haberimizde.


Saat kaçta oy kullanılacak? Oy kullanma saati kaçta başlayacak?


YSK oy verme saatlerine ilişkin resmi kararını verdi. Resmi Gazete'de yayınlanan açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi oy kullanma saati belli oldu. 24 Haziran Pazar günü sandık başına gidecek olan Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili oylamasını sabah 8 ve akşam saat 17:00 arasında oylarını kullanabilecek.


Oy sayım işlemi saat kaçta başlayacak?Saat 17:00'da sandıklar kapanacak ve YSK tarafından sayım işlemine geçilecek. Anadolu Ajansı tarafından televizyon ekranlarına yansıtılacak seçimin sayım işleminin akşam saat 23:00'a kadar sürmesi bekleniyor.
Sayım sırasında oy veren vatandaşlarımızın oy verdikleri sandıkların sayım işlemlerini yerinden takip etme hakkı bulunuyor. Cumhurbaşkanılığı seçiminde Muharrem İnce, Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek'in yarışacak.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.