comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Oğuzhan, Van Persie ile dostluğunu bu sözlerle anlatmıştı

06 Şubat 2017, Pazartesi 21:06
Oğuzhan, Van Persie ile dostluğunu bu sözlerle anlatmıştı

Robin van Persie ile İngiltere'de yaşadığı dostluğu anlatan Oğuzhan Özyakup, duygusal ifadeler kullanmıştı.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ettiği maçta yaşanan Robin van Persie - Oğuzhan Özyakup tartışması konuşulmaya devam ediyor.

28 Ocak 2017'de NTV Spor'da yayınlanan Sporun Renkleri programına konuk olan Oğuzhan Özyakup, Robin van Persie ile İngiltere'de yaşadığı dostluğu bu sözlerle anlatmıştı:
'VAN PERSİE VE EŞİ BANA ÇOK İYİ BAKTI'

"Robin van Persie her zaman gençlere destek veren bir isim. İngiltere'de bana eşiyle birlikte çok iyi baktılar. 15 yaşındayken Arsenal'e gittim. Hollanda'da doğup büyüdükten sonra Londra'ya gitmiş biri olarak bana çok yardımcı oldular. Van Persie'nin eşi Faslı olduğu Türk kültürüne yakınlar. Sonraki zamanlarda onlara çok şey borçluyken Van Persie, Fenerbahçe'ye transfer oldu. Bu sefer de ben onlara çok yardımcı oldum. Sonuçta Robin benim örnek aldığım biri. Hem insan olarak hem futbolcu olarak."
'VAN PERSİE ARTIK DOSTUM DEĞİL'

Gün içerisinde sosyal medyada Twitter hesabında Robin van Persie ile çektirdiği fotoğrafı silen Oğuzhan Özyakup, son olarak Instagram hesabından da Hollandalı oyuncuyu takip etmeyi bıraktı.

Maç sonu Alper Potuk ve Robin van Persie ile tartışması hakkında yayıncı kuruluşa konuşan Oğuzhan Özyakup, "Alper benim arkadaşım. Sahada tabii ki gerginlikler olur. Başka oyuncuyla da samimiydim. Daha özel bir şeyim vardı. Bu maça kadarmış. Benim için bir futbolcunun karakteri sahada da belli olur. Herkes kendisini belli etti. Benim için rahat. Umarım onların da içi rahattır." diye konuşmuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)