comScore

Otokrat nedir? Otokrat ne demek? Otokrat kimlere denir?

11 Haziran 2018, Pazartesi 15:54
Otokrat nedir? Otokrat ne demek? Otokrat kimlere denir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kullanılan Otokrat kelimesinin ardından milyonlarca insan Otokrat nedir? Otokrat ne demek? şeklinde arama yapmaya başladı.Otokrat kelime anlamı ve Otokrat kelimesine dair merak ettikleriniz haberimizde. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisiyle birlikte 3 ülke liderine "otokrat" diyen Der Spiegel'e teşekkür etmesinin ardından insanlar otokrat kelimesinin ne demek olduğunu araştırmaya başladı. Otokrat nedir? Otokrat kimlere denir? Otokrat ne demek? sorularıyla birlikte internet ortamında arama yapanlar için daha otokrat'ın kelime anlamını merak etmeye başladı. Peki Otokrat nedir? Otokrat ne demek? Otokrat kimlere denir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a neden otokrat dediler? Otokrat ile ilgili merak ettikleniniz haberimizin devamında. 


Otokrat nedir?


* Siyasal kudreti elinde bulunduran (hükümdar)


Otokritik nedir?


Öz eleştiri
"Dostun bana otokritiğini yap dedi, ben de kendimi eleştirdim durdum." (Azra Erhat)

Almanya'nın önde gelen dergilerinden Der Spiegel, yeni sayısında Türkiye, Rusya, Çin ve ABD'nin devlet başkanlarını kapağına taşıdı. Sputnik'in haberinde kapakta Erdoğan, Vladimir Putin, Şi Cinping ve Donald Trump'ın fotoğraflarının altında 'Otokratların devrinde yaşayan insanlar' anlamına gelen 'Ich bin das volk das zeitaiter der autokraten' ifadesine yer verildi.
OTOKRAT MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.