comScore

Osterunds'un hali içler acısı! Kulüp lisans alamadı

27 Kasım 2019, Çarşamba 01:55
Osterunds'un hali içler acısı! Kulüp lisans alamadı

İsveç kulübü Ostersunds uzun süredir yaşadığı ekonomik sorunların ardından borçlarını ödeyemediği için Allvenskan Ligi'nde mücadele etmek için lisans alamadı. 

FutbolArena - 2017 yılında UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray'ı eleyen ve bu dönemde grup aşamalarında mücadele ederek tarihinde bir ilki yaşayan Ostersunds, iflasın eşiğinde. Uzun süredir ödeyemediği borçlar nedeniyle zor durumda olan İsveç ekibi, önümüzdeki sezon Allsvenskan Ligi'nde mücadele etmek için lisans alamadı. 

Ostersunds kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada taraftarlara, şehrin önden gelen iş adamlarına seslenirken şu anda 1 milyon dolara ihtiyaçları olduğunu duyururken, ligde yer almak adına lisans alamayan İsveç ekibinin yönetimi karara itiraz edecek. 
KULÜPTEN AÇIKLAMA: "DESTEK BEKLİYORUZ"

"Bu krizi aşmak için taraftarlarımıza, sponsorlara, şirketlere ve zengin iş adamlarına ihtiyacımız var. Desteğinizi bekliyoruz. Ostersunds kulübü olarak Avrupa kupalarında hiç yaşamadığımız anıları yaşadık. Arsenal'i Emirates Stadı'nda yendiğimiz zaman deplasmana 5.000 taraftarla gitmiştik. Bu güzel anıları, hatıraları yaşatmak için desteğinizi bekliyoruz."

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!