comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor'dan UEFA'ya tepki

03 Ekim 2016, Pazartesi 16:10
Osmanlıspor'dan UEFA'ya tepki

Osmanlıspor Genel Menaneri Ender Yurtgüven, Zürich maçında tribünlerde yaşanan olaylara tepki gösterdiği için disiplin kuruluna sevk edildi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Zürich - Osmanlıspor maçında ev sahibi ekibin taraftarları terör örgütünün sözde bayraklarını açarak provakasyonda bulunmuştu. Bu gösterilere tepki gösteren Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven ise UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

"UEFA'NIN HASSASİYETİNİ GÖRECEĞİZ"
Konuyla ilgili AA'ya açıklamalarda bulunan Yurtgüven, "Tabii ki bu olaylar rakip takım tribünlerinde meydana geldi. Biz de buna Osmanlıspor olarak bir tepki verdik. Bayrak olduğunu iddia ettikleri paçavralarını astılar, elebaşının posterini koydular. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren kelimenin bulunduğu tişörtleri giyerek tribünde provokasyon yaptılar. Ben ve yönetim kurulu üyelerim buna tepki verdik.

Bunun sonucunda da disipline sevk edildim. 13 Ekim'de karar verilecek. Bir ceza olacağını düşünmüyorum. Ben bu tepkiyi ülkemin ve insanların kutsal değerleri doğrultusunda yaptım. Hiçbir pişmanlığım yok. Böyle bir ceza verilirse UEFA'nın siyaseti futbola karıştırmama ilkesine ne kadar bağlı olduğunu göreceğiz. Bana ceza vermeleri durumunda, siyasetin futbola karışması konusunda hassas davranmadıkları anlaşılacak" dedi.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.