comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay'dan transfer müjdesi

25 Aralık 2016, Pazar 15:44
Osmanlıspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay'dan transfer müjdesi

Rizespor maçının ardından konuşan Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay transfer müjdesi verdi. 

FutbolArena - Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Rizespor maçının ardında ligin ilk yarısını hedefledikleri puanın üstünde kapattıklarını söyledi. 

"KONTROL BİZDEYDİ"
"Kontrollü oyunu tercih ettiği bir maçtı. Rakibin kaybettiği toplar üzerine atakların gerçekleştiği bir müsabakaydı. Bir süre Rizespor'un risk aldığı anlar oldu. O bölümlerde biraz baskı yedik ama oyunun büyük bölümünde kontrol bizdeydi."

"HEDEFLEDİĞİMİZ PUANIN ÜZERİNDEYİZ."

"Rizespor'un penaltı kaçırması motivasyonu arttırdı. Son dakikadaki penaltı golüyle maçı kazandık. Kolay olmadı. Kazandığımız için mutluyuz. 26 puanla ilk yarıyı kapattık. Bu bizim açımızdan arzuladığımız ve tahmin ettiğimiz puanın üzerinde oldu. Verimli bir ilk yarı oldu."

"HAKEMLER HAKKINDA HİÇ KONUŞMADIM"

Mustafa Reşit Akçay, Cüneyt Çakır'ın Osmanlıspor aleyhine verdiği penaltı kararıyla ilgili olarak ise, "Ben bu mesleğe başladığımdan beri hakem kararlarıyla ilgili yorumların dışında kaldım. Bu yorumu yapacak mercihler var. Kendi menfaatinize yönelik bir takım tespitler yaparak hakemlerin gelişmesine engel olmayı doğru bulmuyorum."


Osmanlıspor transfer yapacak mı?


Mustafa Reşit Akçay transfer sorularına da yanıt verirken, şu ifadeleri kullandı: "1 veya 2 oyuncu katmak istiyoruz. Olmazsa da sorun değil. Mevcut oyuncu arkadaşlarıma her zaman güvenmişimdir. Ancak ara transfer dönemi her zaman risklidir. Bizim de sokağa atılacak paramız yok. Çünkü devre arasında kendi takımlarında sorun yaşayan futbolcular size gelecektir."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"