comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor, Olympiakos'a meydan okudu

13 Şubat 2017, Pazartesi 17:24
Osmanlıspor, Olympiakos'a meydan okudu

Numan Çürüksu ve Erdal Kılıçarslan, Olympiakos'tan çekinmediklerini açıkladı.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında Olympiakos deplasmanına çıkan Osmanlıspor cephesi, zorlu rakibine meydan okudu.
 

Numan Çürüksu'dan Olympiakos açıklaması


Hazırlıklarıa başlayan temsilcimiz Osmanlıspor'un başarılı defans oyuncusu Numan Çürükçü, Olympiakos'tan çekinmediklerini açıkladı.

Anadolu Ajansı'na konuşan Çürüksu, "Zaman zaman 3 kulvarda yarıştık. Geniş bir maç periyodumuz var. Bunlar normaldir diye düşünüyorum. Ligde de bir kaç haftadır kötü bir gidişatımız oldu. Bunun en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum. İstatistiklere baktığımızda biz rakipten daha üstünüz." değerlendirmesini yapan kaptan Numan, "Fakat futbolda böyle bir gerçek var. Gol olması lazım. Gol atamadıktan sonra mağlup da olabilirsiniz, maç berabere de bitebilir. Biz bunu aşmaya çalışacağız. Olympiakos maçında farklı bir konsantrasyon olacaktır. Olumlu bir şekilde döneceğimizi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
 

Erdal Kılıçarslan'dan Olympiakos yorumu


Olympiakos maçının kolay olmayacağını itiraf eden orta saha oyuncusu Erdal Kılıçaslan ise "İlk maçı orada oynayacağız. Çok zor bir mücadele olacak. İnanılmaz taraftarları olduğunu da biliyoruz. Çok baskı altında oynayacağız. Kötü gidişatımız var ama bu gidişata 'dur' demesini bilmemiz lazım. Bu da inşallah Olympiakos maçında olacak. Rakibimizde iyi futbolcular var ama çekindiğimiz futbolcu yok. Bizde de iyi yetenekler ve iyi oyuncular var. Kimseden çekinmiyoruz. Biz oraya teslim olmaya gitmeyeceğiz." diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)