comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor Haberleri: Ender Yurtgüven, Avrupa Ligi eşleşmesini değerlendirdi

20 Haziran 2016, Pazartesi 19:44
Osmanlıspor Haberleri: Ender Yurtgüven, Avrupa Ligi eşleşmesini değerlendirdi

UEFA Avrupa Ligi'ne katılacak Osmanlıspor'da Genel Menajer Ender Yurtgüven eşleşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, UEFA Avrupa Ligi'nde öncelikli hedeflerinin gruplara kalmak olduğunu söyledi.

İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA Avrupa Ligi 1. ve 2. ön eleme turlarının kuraları çekildi. İkinci ön eleme turundan UEFA Avrupa Ligi'ne katılacak Osmanlıspor, Moldova'nın Zimbru ile Gürcistan'ın Chikhura kulüpleri arasındaki 1. ön eleme turu eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. 
 

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven'den UEFA Avrupa Ligi açıklaması


Kura çekiminin ardından AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan genel menajer Yurtgüven, Osmanlıspor'un tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele edeceğini, hatırlayarak, "İlk defa Avrupa kupalarına katılma heyecanı yaşıyoruz. Moldova ve Gürcistan takımları arasındaki mücadele sonunda rakibiniz belli olacak. Tabi seri başı olarak katılmanın avantajıyla bu iki takımla eşleştik. Ama futbolda her şey mümkün. Biz, rakiplerimizi ciddiye alacağız." dedi.
Yurtgüven, rakiplerini ciddiye alarak mücadele edeceklerini belirterek, "Gürcistan ekibinin daha önce Bursaspor'la eşleştiğini ve Bursaspor'u elediğini duyduk. Biz işimizi ciddiye alıp inşallah bir sonraki tura kalma mücadelesi vereceğiz. Bu anlamda futbolcu kardeşlerimize güveniyoruz. Taşıdığımız ismin önemini biliyoruz. Bu yüzden elimizden geleni yapıp üçüncü tura adını yazdıran ekip olmak için uğraşacağız." diye konuştu.

Öncelikli hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak olduğunu kaydeden Yurtgüven, şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzde uzun ve meşakkatli bir yolumuz var. Yapacağımız transferlerle kadromuzu güçlendirip öncelikli amacımız UEFA'da grup müsabakalarına katılmak olacak. Grup müsabakalarına katıldıktan sonra da bir sonraki hedefimizi belirleyeceğiz." 
 

Ender Yurtgüven: "Galatasaray'ın CAS sürecini bekleyip göreceğiz"


Genel menajer Yurtgüven, UEFA tarafından verilen 1 yıllık Avrupa kupalarından men cezasına itiraz eden Galatasaray'ın, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS) 23 Haziran Perşembe günü lehine karar vermesi durumunda Avrupa Ligi'ne katılabilecek olması hakkında şöyle konuştu:

"Galatasaray hukuki hakkını kullandı. Saygı göstermek gerekiyor ama baktığımız zaman benzer davalarda sonuçların pek müspet çıkmadığını görüyoruz. Hayırlısı olsun diyelim önemli olan Türkiye'yi temsil etmek. Her iki kulüp de elinden geleni yapacaktır. Beş kulübümüzle beraber Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Galatasaray'ın CAS sürecini bekleyip göreceğiz. Karar çok kısa zamanda çıkacaktır. Öyle zannediyorum ki UEFA'daki yolumuzda devam edeceğiz." 

Osmanlıspor ilk maçını 14 Temmuz Perşembe günü deplasmanda, rövanş karşılaşmasını da 21 Temmuz Perşembe günü sahasında oynayacak.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.