comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor 3 - 0 Kırklarelispor maçı özeti ve golleri

26 Ocak 2017, Perşembe 00:07
Osmanlıspor 3 - 0 Kırklarelispor maçı özeti ve golleri

Osmanlıspor sahasında ağırladığı Kırklarelispor'u 3-0 yendi ve A grubunda puanını 12'ye yükseltti.

FutbolArena - Türkiye Kupası A grubunda son hafta maçlarında Osmanlıspor sahasında ağırladığı Kırklarelispor'u 3-0 yendi. 


Osmanlıspor, Türkiye Kupası'nda tur atladı mı?


A grubunda puanını 12'ye çıkaran Osmanlıspor bir maç fazlasıyla 2. sıraya yükseldi. Bu grupta Şanlıurfaspor'un da 12 puanı var ve ikili averajda Osmanlıspor, Şanlıurfaspor'un önünde. Genel averajda ise iki takımın eşitliği bulunuyor. Muhtemel 3'lü averajda da Osmanlıspor rakiplerinden önde olduğu için gruptan çıkmayı garantiledi. Fakat grubu 1. mi yoksa 2. sırada mı tamamlayacağı yarın oynanacak olan Şanlıurfaspor - Gaziantepspor maçından sonra belli olacak.


Şanlıurfaspor, Türkiye Kupası grubundan nasıl çıkar?


Yarın Şanlıurfaspor ile Gaziantepspor karşı karşıya gelecekler. Şanlıurfaspor bu maçta yenilmediği takdirde gruptan lider olarak çıkacak ve Osmanlıspor da 2. olarak tur atlayacak. Ancak Gaziantepspor kazanırsa üç takım da grubu 12'şer puanla bitirecek ve işler karışacak. 

Bu üç takım arasında oynanan maçlar şöyle;
Gaziantepspor         2 - 0         Osmanlıspor FK
Şanlıurfaspor         0 - 3         Osmanlıspor FK
Osmanlıspor FK         1 - 2         Şanlıurfaspor
Gaziantepspor         0 - 3         Şanlıurfaspor
Osmanlıspor FK         2 - 1         Gaziantepspor

Üçlü averajda her takımın aldığı puan eşitse (ki hepsi birbirini yendikleri için bu durumda eşit) aralarında oynadıkları maçlardaki averaja bakılıyor. Bu durumda Osmanlıspor'un ve Şanlıurfaspor'un +1 averajı var. Gaziantepspor'un ise -2 averajı var. 


Gaziantepspor'un Türkiye Kupası'nda tur atlaması için Şanlıurfaspor'u en az 2 farklı yenmesi gerek


Gaziantepspor'un yarın tur atlaması için Şanlıurfaspor'u en az 2 farklı yenmesi gerekiyor. Eğer bunu başarırlarsa 3'lü averajda 0 olacaklar ve Şanlıurfaspor da -1'e düşeceği için tur atlayacaklar. Aksi sonuçlarda ise Gaziantepspor elenecek.

Gaziantepspor yarın 2 farklı kazanması halinde ise Osmanlıspor lider, Gaziantepspor 2. olacak. 3 farklı kazanması halinde ise Gaziantepspor lider, Osmanlıspor 2. olacak.


Osmanlıspor - Kırklarelispor maçı kaç kaç bitti?


Osmanlıspor bugün sahasında ağırladığı Kırklarelispor'u 3-0 yendi ve Kırklarelispor puansız grubu noktaladı. 

Osmanlıspor puanını 12'ye yükseltip gruptan çıkmayı garantilerken Mor sarılı takıma galibiyeti getiren golleri 12. dakikada Regattin, 45 ve 65. dakikalarda ise Raul Rusescu kaydetti.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)