comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Yalçın Ayhan'dan Fenerbahçe maçı uyarısı

04 Nisan 2018, Çarşamba 19:18
Yalçın Ayhan'dan Fenerbahçe maçı uyarısı

Osmanlısporlu Yalçın Ayhan, Fenerbahçe karşısında performanslarının üzerine çıkmaları gerektiğini dile getirdi. 

FutbolArena - Osmanlıspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Yalçın Ayhan, Fenerbahçe ile zorlu bir müsabaka oynayacaklarının bilincinde olduklarını söyledi.
 

Yalçın Ayhan, Fenerbahçe - Osmanlıspor maç önü açıklamaları


AA'nın haberine göre ligde kalma mücadelesi verdiklerinin altını çizen takım kaptanlarından Yalçın, "Son 5 haftadır takım olgusunda maçları kaybetmeme duygusunu çok içten benimseyen bir grup haline geldik. Gerçekten bunu takım olarak da özlemişiz. Fenerbahçe, şampiyonluk yarışında var olmak için sahasında galip gelmek isteyecek. Biz de Süper Lig'de var olma adına çok önemli bir müsabaka oynayacağız. Sorumluluklarımızın farkındayız." diye konuştu.

"BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ"
"Önemli olan bizim ne yapacağımız." diyen Yalçın, "Fenerbahçe maçı sorumluluk açısından çok önem arz eden bir müsabaka. Fenerbahçe maçında birlikte hareket edip, takım olgusunu sahaya yansıttığımız sürece rakibin kim olduğu önemli değil açıkçası." değerlendirmesinde bulundu.

"HİÇBİR KAYGIMIZ YOK"

Tecrübeli futbolcu, Osmanlıspor'u kalan 7 haftada zorlu bir fikstürün beklediğini ancak bunun üstesinden gelebilecek kadro kalitesine sahip olduklarını vurguladı. Ligde 5 maçlık yenilmezlik serisi yakaladıklarına işaret eden savunma oyuncusu, fikstüre ilişkin şunları kaydetti:

"Tabii ki baktığınızda bizim müsabakalarımız kağıt üzerinde biraz daha zor görünüyor. Ancak oyuncu grubu olarak sorumluluklarımızın farkında olduğumuz sürece bunun üstesinden gelmememiz için hiçbir sebep yok. Çünkü kendimize, takımımıza, camiamıza güveniyoruz. Bu da bizi güçlü kılıyor. Son 5 haftadır ortaya koyduğumuz futbol ve aldığımız puanlar da öz güvenimizi tekrar yerine getirdi. Bu bizi pozitif anlamda ileriye dönük doğru işlerle mükafatlandıracak. Bu anlamda hiçbir kaygımız yok."

"YOLUMUZDAN SAPMADIK"

Takım savunmasını daha iyi yaptıklarına ve son 5 haftada 2 gol yediklerine işaret eden Yalçın Ayhan, Fenerbahçe karşısında bu performanslarının üzerine çıkmaları gerektiğini dile getirdi. 

Yalçın, takım ruhunu yakaladıklarını vurgulayarak, "Daha önce bireysele dayalı bir oyun formatıyla oynuyorduk. Fakat son haftalarda takım olarak hareket ettiğimizde nerelere geleceğimizi, nasıl puan alacağımızı bütün arkadaşlarımız benimsedi. Bu doğrultuda ilerleyeceğiz. Yolumuzdan sapmadık, hiçbir zaman da sapmayacağız. Osmanlıspor'u Allah'ın izniyle hedeflediğimiz noktaya getireceğiz." şeklinde görüş belirtti.

35 yaşındaki Yalçın Ayhan, formunu nasıl koruduğuyla ilgili soru üzerine ise şunları anlattı: 

"Profesyonel olduğumu düşünüyorum, iş ahlakına sahibim. Yıllardır bu işi namusuyla, şerefiyle şükürler olsun ki yapabiliyorsam... İş ahlakım, hayat düzenim ve sinerjimle gerçekten bir yerlere geliyorum. Takım arkadaşlarım da beni bu yönde gördüklerinde saygı duyuyorlar. Onlara profesyonellik açısından doğru bir örnek olmaya çalışıyorum. Sahada da gereken sorumlulukları alıyorum. Sorumluluktan kaçan biri değilim. Osmanlıspor'u Allah'ın izniyle ligde bırakacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu kararlılıkla kulübü en iyi yerlere getireceğimizi umuyorum."

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)