comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlısporlu Umut Nayır: "Yabancı serbestliği..."

29 Ağustos 2017, Salı 15:41
Osmanlısporlu Umut Nayır:

Osmanlıspor'un 24 yaşındaki forvet oyuncusu Umut Nayır, Süper Lig'deki yabancı oyuncu statüsü ve yerli futbolcuların sıkıntılarını dile getirdi.

FutbolArena - Osmanlıspor'da oynayan başarılı futbolcu Umut Nayır, Türk futbolunun önemli sorunlarından yabancı oyuncu ve yerli oyuncuların niteliği ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Twitter'dan açıklamalarda bulunan golcü futbolcu, ülkeye gelen yabancı oyuncuların oynamamasına rağmen para aldığını ve bakış açısının yanlış olduğunu belirtti. 
Kulüplere yabancı zorunluluğu getirilmediğini ve 14 yabancı oyuncuyu kulüplerin almak zorunda olmadığını belirten Umut Nayır, bu konuda hayıflanmaların Türk futbolunu ileri götürmeyeceğini söyledi.


Umut Nayır'ın açıklamaları


Yabancu oyuncuda maksimum sayı 14. Almak zorunda değil kulüpler. Yabancı sayısını serbest bıraktılar, 'Biz bittik' yaklaşımı bizi ileri götürmez diye düşünüyorum. Türk oyuncularla ilgili 2 sıkıntı var bence. İlki yerel çapta kaldığımız için yurt dışı transferi yapmamız zorlaşıyor ve alternatif azalıyor. 

"ELDEKİ OYUNCULARA EŞİT YAKLAŞIM OLMUYOR"

İkinci sıkıntı (bana göre) gelen yabancı transferlerle eldeki oyunculara eşit bir yaklaşım olmuyor ne yazık ki. Bu durumda da gelişim aksıyor. Yani yabancı bir oyuncu buraya gelip oynamasa bile parasını alıyor. Diğer sene Avrupa'nın başka bir ülkesine transfer olup oynayabiliyor. 

"YURT DIŞINA NE KADAR OYUNCU GİDERSE..."

Türk oyuncu oynamayınca takımında oynamamış diye bakılıyor genellikle de bu durum oyuncunun bir alt lige yönelmesine neden oluyor. Yurt dışına transfer olan gençlerin bizim için güzel referans olduğunu düşünüyorum. Böyle devam ederse Türk oyuncular da yerellikten sıyrılır.

Osmanlıspor ile ilgili son dakika gelişmelerini Osmanlıspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"