comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor'da İrfan Buz: ''İyi işler yapacağız''

28 Eylül 2017, Perşembe 11:10
Osmanlıspor'da İrfan Buz: ''İyi işler yapacağız''

Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, "Her şeyden evvel çok önemli bir kulübe geldiğimizin bilincindeyiz. Çok önemli işler yapabileceğimiz bir kulübe geldik" dedi.

FutbolArena - Osmanlıspor, Bülent Uygun yönetimindeki kötü gidişat nedeni ile teknik direktör değişikliğine giderken, takımın başına geçtiğimzi sezon TFF 1. Lig'de Yeni Malatyaspor'u Süper Lig'e taşımayı başaran İrfan Buz'u takımın başına geitirildi.


Osmanlıspor teknik direktörü İrfan Buz'dan açıklamalar


Osmanlıspor'un iyi bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Teknik Direktör İrfan Buz, "Sadece fiziksel açıdan değil, mental anlamda da belirli bir düzeyde takımımız. Mental anlamda buradan çıkarmak, aynı zamanda taktiksel ve fiziksel anlamda bu parametreleri üst seviyeye çekmek gerekiyor. Şu anki durumumuzda da müsabaka müsabaka gitmemiz gerekiyor. Antalya müsabakasına baktığımız zaman futbolcu kardeşlerimiz gerçekten özveriliydi. Fakat oyun stratejimizin de tabii defansif anlamda, takımsal savunmada daha iyi olmamız gerektirdiğini biliyoruz. Bunu da yapmak istedik ancak 3. dakikada penaltıdan gol yedik. Kolay değil tabii mental anlamda bunu hemen kaldırabilmek. Ama futbolcu kardeşlerimiz oyuna döndüler. Baktığımız zaman 20. dakikada Vrsajevic'in çok iyi bir pozisyonu var. Arkasından 22. dakikada da Doukara'nın çok iyi pozisyonu vardı. 1-1 gittiğiniz zaman, deplasmandasınız, karşı takımda da durumlar belliydi. 42. dakikada da Nasri'nin attığı golle 2-0 soyunma odasına gidiyorsunuz. Mental açıdan futbolculara yine devam etmemiz gerektiğini söyledik. Çıktıktan sonra 58. dakikada çok önemli Serdar'ın pozisyonu var. Ferhat Kaplan gerçekten çok iyi bir müsabaka çıkardı. Haftanın karmasına girdi. Deplasmanda iyi pozisyonlara girdik. 5 pozisyonumuz var. Ancak mental ve fiziksel anlamda kolay değil bunu kaldırabilmek. 85. dakikada da golü yeyince, müsabaka 3-0 bizim aleyhimize bitti" diye konuştu.

''ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANIYORUZ''
Eksikleri giderirken, maç maç motivasyonun önemine vurgu yapan Buz, “Eksiklerimizi de gidermek ve müsabaka müsabaka gitmek önemli. Çok uzun vadeli hedef değil de müsabaka müsabaka gitmeliyiz. Önümüzde içeride Kasımpaşa maçı var. Bir de şöyle bir dezavantaj var bizim açımızdan; pazartesi oynuyorsunuz, geliyorsunuz buraya salı günü. İdmanda yüklenmeyle alakalı çarşamba, perşembeniz var. Cuma günü kampa giriyorsunuz. Cumartesi günü saat 14.00'te oynuyorsunuz. Pazartesi günü akşam saat 20.00'de oynadınız. Bunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Ama dediğimiz gibi kenetlenerek hepimiz bu olayın üstesinden geleceğimize kesinlikle inanıyoruz. Doğruları yaparak ve çalışarak inşallah" ifadelerini kullandı.

''TAKIM SAVUNMASINDA DOĞRULARI YAPMAK ZORUNDAYIZ''

Osmanlıspor'un ligde son 12 maçını kazanamadığının hatırlatılması üzerine Buz, şunları söyledi:

“Uzun bir dönem oldu. Negatif momentuma girdiniz, bunu durdurmak zorundasınız. Siz nasıl durdurabilirsiniz, çalışarak durdurabilirsiniz. Tamamen analiz etmeniz, eksikliklerin üzerine gitmeniz gerekiyor. Şu anda mevcut kadroyla bunu yapacağız. Takım savunması anlamında doğruları yapmak zorundayız. Bunları düzelterek inşallah, bu negatif momentumu da durduracağız. Durum bu, kadromuz da bu. Futbolcularımızla bunun üstesinden geleceğimize kesinlikle inanıyorum. Çalışarak bunu yapacağız. Şu anda bizim için burada bulunan bütün futbolcular önemli ve değerli. Uzun bir dönemde çalıştıktan sonra sizin en çok neye ihtiyacınız var? Pozitif bir saha sonucuna ihtiyacınız var. Skorsal anlamda bir pozitifliğe girdiğinizde onunla birlikte o olayın içerisinden çıkacaksınız.”

''SAVUNMA ANLAMINDA SIKINTILAR VAR''

Takım olarak çok gol yeyip az gol attıklarını ifade eden Buz, "Baktığınız zaman resim açık. 6 gol atıp, 17 gol yemişiz. Birincisi savunma anlamında sıkıntı var. Savunma sadece 4 kişiden ve kaleciden ibaret değil. Takımsal anlamda sıkıntıları gidereceksiniz. İkincisi pozisyona girmiyor mu bu takım, giriyor. Bunu kırmak için bunun üzerine gideceksiniz. Final paslarınızda daha doğru seçimleri yapacaksınız. Çalışacaksanız, üzerine gideceksiniz, pozitif olacaksınız" dedi.

''BU TAKIMIN KALİTELİ OYUNCULARI VAR''

Osmanlıspor'da sistem değişikliği hakkında bilgi veren Buz, “Öncelikle savunma anlamında düşünüyoruz. Öncelikle herkes bir savunmaya çekilsin, savunmadan herkes başlasın ve sorumluluk alsın. Bu takımda kaliteli futbolcular var. Yalnız kaliteli futbolcu, kaliteli takım demek değildir. Öncelikle takımsal anlamda herkes görevini üstlenecek" şeklinde konuştu.

''HER OYUNCUMUZ ÖNEMLİDİR''

Prochazka'nın şans bulamamasını değerlendiren Buz, kadro anlamında istikrar yakalamaları gerektiğine işaret ederek, "Kadroda bulunan tüm futbolcularım değerli. İlk 5 müsabakada kadroda çok değişiklik oldu. İstikrar istiyorsunuz. Savunma anlamında çok fazla oynadığınız zaman nasıl istikrarı yakalayacaksınız? Maksö de çok önemli, diğer arkadaşlarımız da çok önemli. Orada bir istikrar getirmemiz gerekiyor. Bir yıl artı opsiyonlu iki yıl arkasında ama. İsterseniz 5-7 yıllığına imzalayın. Önemli olan burada sonuçlardır. Şu anda amacımız olayları teşhis ederek, en doğru hamleleri yaparak buradan çıkmak" diye konuştu.


Osmanlıspor'da Numan Çürüksü'dan açıklamalar


Osmanlıspor Kaptanı Numan Çürüksu ise lige kötü bir başlangıç yaptıklarını vurgulayarak, "Bu arada hocamız da değişti. Aslında takımımız kötü değil, bireysel olarak baktığımızda çok iyi oyunculara sahibiz. Ama futbolda saha sonuçları çok önemli. Biz bunu başaramadık. Haliyle takım olma yolunda her geçen hafta biraz daha zaman uzadı. Ama bence sonuçlara bakmayarak, her geçen hafta takım olma yolunda ilerliyoruz. İnancımız tam. Evet kötü başladık, kötü diyoruz ama geçen yıldan bu yana bazı değişiklikler oldu. Hoca ve oyuncu anlamında. Bu değişikliklerin dezavantajını yaşadığımızı düşünüyoruz. Bunu her geçen hafta biraz daha kapatarak, Kasımpaşa maçını kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Bunu bir başlangıç olarak düşünelim. Sadece problemimiz savunma, orta saha ya da santrfor değil. Aslında takım savunmasında biraz geriye düştük. Bunu geçen yıllara nazaran biraz daha zayıf yapıyoruz ve bunun dezavantajını yaşıyoruz. Umuyorum ki bu takım savunmasını daha güçlü yaptığımız sürece daha iyi sonuçlar alacağız. Ama yine üstüne basarak söylüyorum kesinlikle takım savunması bizim için çok önemli. Bu zayıfladı bizim takımımızda. Daha iyi yaptığımızda daha iyi sonuçlar alacağız" ifadelerini kullandı.

''İRFAN HOCA İLE ÇIKIŞ YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM''

İrfan Buz ile henüz kısa süre çalışma fırsatı bulduklarını belirten Numan, "İrfan Hoca ve ekibi çok pozitif. Onlarla birlikte bir çıkış yapacağımızı düşünüyorum ve inanarak bunu söylüyorum. İçerideki Kasımpaşa maçı bunun için bir başlangıç olabilir" dedi.

KASIMPAŞA MAÇININ HAZIRLIKLARI SÜRDÜ

Süper Lig'in 7. haftasında sahasında Kasımpaşa'yla karşılaşacak olan Osmanlıspor bu maçın hazırlıklarını yaptığı tek antrenmanla devam ettirdi. Teknik Direktör İrfan Buz nezaretinde yapılan antrenman yaklaşık olarak 1,5 saat sürdü. Isınma koşusuyla başlayan antrenmana koordinasyon ve core (vücut ağırlığıyla yapılan) çalışmasıyla devam edildi. Antrenmanın sonraki bölümünde çeşitli pas organizasyonları deneyen mor-sarılı ekip, gruplar halinde taktiğe yönelik savunma ve hücum çalışması yaptı. Günün tek antrenmanı yarı sahada oynanan çift kale maçla son buldu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)