comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Osmanlıspor'da Bülent Uygun, Galatasaray yenilgisi sonrası neler söyledi?

20 Ağustos 2017, Pazar 01:25
Osmanlıspor'da Bülent Uygun, Galatasaray yenilgisi sonrası neler söyledi?

Osmanlıspor'da teknik direktör Bülent Uygun, Spor Toto Süper Lig 2. haftasında Galatasaray karşısında alınan yenilginin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Osmanlıspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Galatasaray'a 3-1 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam taraftarlara transfer müjdesi de verdi. 


Osmanlıspor 1-3 Galatasaray Bülent Uygun'un açıklamaları


Süper Lig'in ikinci haftasında Osmanlıspor, sahasında Galatasaray'ı konuk etti. Osmanlıspor Teknik Direktörü Uygun, Galatasaray'ın 3-1'lik galibiyeti ile sonuçlanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

"İLK YARIYI SAYMIYORUM"
“Galatasaray'ı tebrik ediyorum. İlk yarıyı bizim için oynanmamış değerlendiriyorum. Üretken olamadık. Belli ölçülerde onların tepkisine karşı duruş sergileyemedik ve bu bize ilk yarı itibariyle pahalıya patladı. Üretken olamadık. Belli ölçülerde onların tepkisine karşı duruş sergileyemedik ve bu bize ilk yarı itibariyle pahalıya patladı. Fakat ikinci yarıda gerek oyun anlayışımız gerekse de taktiksel değişiklikler futbol adına kendi yeteneklerini ortaya koyduğu bir ortam oldu. Kırılma anı olarak Regattin'in kaçırdığı golü söyleyebiliriz. Serdar'ın karşı karşıya kaçırdığı golü diyebiliriz. Bunlar bizim adımıza önemli gol pozisyonlarıydı."

"TUGAY'I TÜRK FUTBOLU İÇİN KAZANÇ OLARAK GÖRÜYORUM"

Bir parantez de Tugay için açmak istiyorum. Bugün sahada belki birinci, belki ikinci en fazla koşan futbolcusuydu. Gencecik, pırıl pırıl, ilk defa oynayan bir Tugay'ın A Milli takımı için göz kırptığı düşüncesindeyim. Tugay'ı Türk futbolu için bir kazanç olarak görüyorum

"RAKİBİMİZİ SEYRETTİK"

İlk yarı itibariyle baktığımız da Galatasaray bizim istediğimiz her türlü oyunu oynadı. Biz istediğimizi sahada sadece topu bizde tutmayı ve pas yapma olayını maalesef yapmadık. Bir şekilde rakibimizi seyrettik. Buna stres diyebilirsiniz, başka bir unsurda diyebilirsiniz ama gerçekten 45 dakika sahada benim beklediğim o tempoyu yakalayamadık. İkinci yarı gerek oyun taktiğinin sisteminde biraz değişiklik yaptık ve baskıyı biraz daha öne kaydırdık. Bununla birlikte Galatasaray'ın sol tarafına gitmeye çalıştık ve süratli adamlarımızla orada sonuca ulaşmaya çalıştık. Pozisyonlara da girdik ama sonuçta kaybetti. Galatasaray'ı kutluyorum.
 

Osmanlıspor transfer yapacak mı?


Bülent Uygun son olarak transferle ilgili gelen soruya ise taraftara müjde niteliğinde bir açıklamayla cevap verdi. Uygun, "2 orta saha, 2 forvet olmak üzere görüşmeler yapılıyor. Pazartesi veya Salı günü başkanımız Türkiye'ye getirmiş olacak." diye konuştu. 

Başkent ekibiyle ilgili son dakika gelişmelerine Osmanlıspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)