comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

FutbolArena, Osmanlıspor'un Antalya kampında! İrfan Buz'dan Ozan Tufan iddiası

07 Ocak 2018, Pazar 14:14
FutbolArena, Osmanlıspor'un Antalya kampında! İrfan Buz'dan Ozan Tufan iddiası

Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, kulübün gündemine dair birçok noktada açıklamalar yaparken Fenerbahçe'den ayrılma ihtimali bulunan Ozan Tufan ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. FutbolArena, Osmanlıspor'un Antalya kampında! 

FutbolArena Özel - Osmanlıspor'da teknik direktör İrfan Buz, FutbolArena'ya konuştu. Başarılı çalıştırıcı, Osmanlıspor'daki gidişat, transfer konusu ve futbol gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. İrfan Buz, Ozan Tufan ile ilgili de önemli sözler sarf etti. 
 

İrfan Buz'un Ozan Tufan açıklamaları


Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Antalya kampında FutbolArena'ya konuştu. İrfan Buz, Fenerbahçe'den ayrılacağı konuşulan Ozan Tufan için "İmkan olsa hemen almak isterdim" dedi.

Başarılı çalıştırıcı, Ozan Tufan'ı Bursaspor'da çalışırken A Takım seviyesine çıkarttıklarını belirterek iddialı açıklamalarda bulundu.
"STRATEJİK HATALAR YAPABİLİR"

Ozan Tufan'ı Bursaspor'da U21 takımında oynarken benim dönemimde A takıma çıkardık. Bunun akabinde Fatih hoca A Milli Takımı'na aldı ve Amerika'ya götürdü. Ozan Tufan yetenekli ve genç bir oyuncu. Henüz 22-23 yaşlarında... Zaman zaman stratejik hatalar yapabilir.

"BENİM TAKIMIMDA OYNASIN; 17 MAÇ SONRA GÖRÜN"

Ozan Tufan'ın hataları muhakkak vardır ve bence kendisini bu hatalardan ders çıkartıp geliştirmeli. Ozan'ın yanındaki insanlar da ona yardımcı olmalı. İmkan olsa Ozan Tufan'ı hemen alırım.Benim takımımda oynasın, 17 maç sonra görün ve tekrar değerlendirin. 


İrfan Buz'un Osmanlıspor'un son durumuyla ilgili açıklamaları


Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Bu, Josue'nin takımdan neden gönderildiğini FutbolArena'ya açıkladı.

"JOSUE FELSEFEMİZE UYMADI"

Joseu bizim oyun felsefemize uymayan bir oyuncu. Belki başka bir takımda daha başarılı olabilir diye düşündük. Bazı şeyleri gördüm ve bir karar verdim.

"LİDERLİK VASFI OLAN BİR OYUNCUYA İHTİYACIMIZ VARDI"

Devre arası transfer döneminde Ceyhun Gülselam ve Yalçın Ayhan'ı aldık. Bireysel hatalardan çok basit goller yiyorduk. Organizasyon anlamında sıkıntılarımız vardı. Size'si yüksek olan ikili mücadelelerde diri kalan bir oyuncuya ihtyiacımız vardı. Liderlik vasfı olan bir organizatöre de ihtiyaç vardı. Bu yüzden Yalçın Ayhan'ı aldık. Merkezde defansif anlamda önemli bir futbolcu istiyorduk ve bu doğrultuda Ceyhun Gülselam'ı transfer ettik. Altyapısını bildiğim önemli bir oyuncu."NDİAYE GİBİ BİR OYUNCU ARIYORUZ"

Badou Ndiaye'nin gidişi takımı etkiledi. Ndiaye'nin yerini dolduracak oyuncu arıyoruz. Bir de santrfor olarak bir oyuncu arayışımız var.

Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada Cenk Tosun'un Türk futbolunun çıtasını yükselttiğini söyledi

"CENK TOSUN TRANSFERİ ÇITAYI YÜKSELTTİ"

Cenk Tosun ile gurur duyuyorum. Almanya'dan biliyorum kendisini. Üstüne koyarak buralara geldi. Hak ederek geldi. Türkiye açısından önemli bir transfer yaptığını düşünüyorum. Cenk Tosun'un bu paralara gitmesi, bizim çıtamızı da yükseltiyor. Türk futbolcusunun bu yabancı rekabeti içerisinde geliştirmesi nereye kadar gelebileceği göstergesi. Cenk Tosun da bunlarda biri oldu.

"CENK TOSUN VE BATALLA'YI ÇOK İSTERDİM"

Bana şu anda kimi isterdiniz takımınızda derseniz, Cenk Tosun'u derdim. Şu anda kendi takımından örnek verecek olursam; Serdar Gürler ile çalışmaktan çok memnunum. Musa Çağıran da aynı şekilde... Aminu Umar da öyle... 10 numara bölgesine Batalla'yı isterim. Batalla, bir takımın temposunu yükseltebilen ve etkili olabilen bir 10 numara. Kili pasları atabilen inanılmaz bir futbolcu. Bursaspor dışında farklı bir takımda olsa katkısı daha da fark edilir.

Başkent ekibiyle ilgili tüm gelişmelere Osmanlıspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)