comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Bülent Uygun: ''Bu saatten sonra Mourinho gelse de kurtaramaz''

22 Eylül 2017, Cuma 10:04
Bülent Uygun: ''Bu saatten sonra Mourinho gelse de kurtaramaz''

Osmanlıspor teknik direktörlüğü görevinden ayrılan Bülent Uygun, Fanatik Gazetesi'nde özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Geçtiğimiz sezon Gaziantepspor ile Süper Lig'e veda edip TFF 1. Lig'e düşen ve ardından istifa edip Osmanlıspor'un başına geçen, orada da işler istediği gibi gitmemesinin ardından görevinden ayrılan teknik direktör Bülent Uygun, bu iki takımda yaşadığı süreci Fanatik Gazetesi'nde anlattı.


Teknik direktör Bülent Uygun'dan çarpıcı açıklamalar


Osmanlıspor ile Süper Lig'de istediği sonuçları alamayan Bülent Uygun, takıma daha fazla zarar vermemek adına geçtiğimiz gün istifasını açıklamıştı. Bülent Uygun, yaşanan bu süreci Fanatik Gazetesi'ne anlattı;

''ALT YAPI İÇİN 3 MİLYON TL BİLE HARCAMIYORUZ''
 "Katar gibi manevi kardeşlik yaşadığımız bir ülkeden teklif geldiğinde çok sevindim, çok güzel günler geçirdim. Orada bir kitap hazırladım ve kitabım şu an bitti. Giderken Türk futbolunda birçok genç vardı. Şimdi döndüğümde ise yabancı sayısının artmasıyla Türk futbolunun gelişmediğini gördük. Altyapılara yatırım yok, eğitmenlere yatırım yok. Pro Lisansı alması gerekenlerin belli bir paraya ihtiyacı var. O eğitim için o parayı ödeyemeyen birçok insan var. 400 tane delegeyi milli takım maçlarına götürüp 4-5 gün ağırlayacağınıza orada harcanan parayı bu eğitmenlere yatırım yapsanız çok farklı olur. Birçok kulüpte 3'er milyon TL altyapı için para alınıp 3 bin TL bile harcamıyoruz. Artık gönül adamları kalmadı ülkemizde."

''JOSE MOURİNHO BİLE GELSE KURTARAMAZ''

''Ben Gaziantep'e gittiğimde bitime 15 hafta vardı. Verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Transfer dönemi bitmişti, sıfır transfer yapmışım. Personelin 8 aydır alacaklarını alamadığı için idman sahasının ortasında boykot yaptığı, futbolcuların bırakıp kaçtığı, intihardan sonra da takımın dağıldığı bir ortam vardı. Galibiyet hesapladığım ve aldığım 3 deplasmanın primlerini ödeyemedim. Bu saatten sonra Mourinho da gelse Gaziantepspor'u kurtaramaz. Ben yine de takımı bırakıp gemiyi terk etmedim. Külüplerin yüzde 90'ında problem var. Malesef hepsi batak içinde. Tek günah keçisi ise hocalar."

''BUCA ALT YAPISINI MEHMET ÖZKAN DAĞITTI''

"Futbolu çok bildiğini iddia eden, 4 kişilik yarışmayı 4. bitiren bir Hıncal Uluç çıkıp diyor ki 38 tane Buca'da 18 tane Osmanlı'da transfer yapmışım. İspatlamayan nokta nokta nokta... Osmanlıspor zaten açıklama yaptı. Bütün transferlerini kendileri yaptıklarını açıkladılar. Buca'da 17 tane transfer yapmışım. Kamil Ahmet Çörekçi ve Ömer Kahveci'yi almışım. Bugün o ligden çıkan takımların hepsi 17-18 transfer yapıyor. Göztepe'ye Malatya'ya bakın. Bunu bilmeyen ya aptal ya da futbolu bilmiyor. Orada kurduğum takımı bozmak, beni göndermek için her yolu denediler. Seyit Mehmet Özkan kendi altyapısından yetişenlerle şampiyon olmak derdindeydi. Mehmet Bektur'un şampiyon olmasından dolayı efsane olur diye dağıttı takımı. Altınordu'ya giderken çimlerini söktü. Altyapısını götürdü, vermiş olduğu paraları aldı gitti. O takımı Bülent Uygun değil, Mehmet Özkan dağıttı. Bektur'a sorsunlar, aynısını söyler. O takımdan ayrılırken 670 bin TL tazminat ödeyerek gittim."

''HERKESE KAPAK OLSUN''

"Herkese kapak olsun. Elazığ'da kurduğum takımla ligde kaldılar. Eskişehir'de devre arasında transfer yapmayan tek hoca benim. Aksine 8 adam gönderdim, 6 milyon TL kar yaptırdım. Sivas'ta yaptığım transferlerle Şampiyonlar Ligi'ne gittim. Öyle sosyal medyadan iftira atarak ispatlamayanlara da aynı şekilde 'nokta nokta nokta' diyorum."

''BEN KÖYÜN DELİSİ DEĞİL, AKILLISIYIM''

"Ben köyün delisi değil, akıllısıyım. Konuşulmayanları konuşuyorum. Alacaklarım ödensin derdimde olmadım hiç. Adamlık benim için her zaman daha önemli. Benim 100 bin Dolar'a Elazığ'a getirdiğim Zegelaar'ın şu an serbest kalma bedeli 45 milyon Euro. Serdar Gürler'i herkes izliyor. Kamil Ahmet Çörekçi, Trabzon'da. Eleştirenler bunlara baksın önce. Ben menacerlerle çalışmam, hepsinin yüzüne de sahtekarlıklarını söylerim. Sivas'tayken de böyleydi. Her zaman şeffaftı. Artık ülkemizde transferleri başkan ve menacerler yapıyor. Futboldan anlamayan menacerler transferi yapıyor, ceza hocalara kesiliyor."

''YAPAMAZSIN DEDİKLERİNİ FAZLASIYLA YAPTIM''

"İnsanların yapamaz dediklerini fazlasıyla yaptım. Sosyal medyada vasıfsız, kişiliksiz, kendini tatmin eden embesiller var. 150 tanesini mahkemeye verdim. Özür dilemeye başladılar. Aldığım paraları eğitim kurumlarına bağışlayacağım. Sevilmiyorum diyemem. Bugün hangi yere gitsem, 'Senden Allah razı olsun, Türk futbolu için ürettiklerin yeter' diyenler var. Bu ülkede evliya olsan sevilmezsin belki de. Bir elbise giyiyorsun, o kadar sorun var. Benim elbisem TT oluyor. Bu ülkede atletle maça çıkan hoca gördüm. Mesleğime saygılıyım. En güzel ne yakışıyorsa onu giyerim. Karasu'nun dağlarından gelen biri olarak kendime yakışan şeyi giyerim."
 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.