comScore

Osmanlıspor FK Osmanlıspor FK

Ahmet Gökçek'ten Fenerbahçe maç sonu olay sözler: 'Operasyon yapıldı' (FB Osmanlıspor)

09 Nisan 2018, Pazartesi 00:19

Osmanlıspor Başkanı Ahmet Gökçek, Fenerbahçe maçının ardından 54. dakikada Skrtel'in attığı gol için yayıncı kuruluşun pierosu hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 28. haftasında sahasında Osmanlıspor'u 2-0 mağlup etti. Skrtel'in 54. dakikada attığı golde beIN Sports pierosu topun 5 cm çizgiyi geçtiğini belirledi. Ancak maçın ardından Osmanlıspor Onursal Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gökçek, pieronun maçtan 1 saat sonra belli olmasına büyük tepki gösterdi ve gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 
 

Ahmet Gökçek FB - Osmanlıspor maçı hakemi için ne dedi?


Osmanlıspor Başkanı Ahmet Gökçek, maçın ardından Beyaz TV''ye yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

"NEDEN CANLI YAYINDA GÖSTERİLMEDİ?"
Fenerbahçe stadında çizgi kamerası var. Her maç seyrediyoruz ve pozisyonu anında görüyoruz. Bugün neden yayıncı kuruluş çizgi kamerasından canlı yayında göstermedi? En büyük soru işareti bu. Çünkü offline yayın yaptıklarında piero ile oynayıp 3-5 cm içerde akşam hepimiz seyredeceğiz. Sebebi bu. Canlı yayında pozisyonu neden göstermiyorsun? En büyük soru işareti bu. 

"YAN HAKEM %100 KALE ÇİZGİSİNDE DEĞİL"

%100 kale çizgisinde olmayan bir yan hakemin o pozisyonu görme şansı olamaz. Orta hakem golü vermiyor, yan hakem 35 metreden golü veriyor. 

"OFFLİNE SİSTEMİYLE HAZIRLANAN PİEROYA İNANMIYORUM"

Söyleyecek bir şey yok. Ben offline sistemiyle hazırlanan piero sistemine inanmıyorum. Bugün yayıncı kuruluşunun sebebi bu. Gol olmadığının en büyük kanıtı bu. 

"OPERASYON YAPILDI"

İtiraz etseniz ne fark eder? Karar değişmeyecek. Bir tarafta can çekişen bir takım var. Öbür tarafta yayıncı kuruluşun Fenerbahçe ile diğer takımların arasındaki farkın açılmamasını sağlamak için yapılan operasyondur. Maçın genelinde tartışılacak hiçbir pozisyon yok. Temiz bir maç oynanıyordu. Cevdet hoca Osmanlıspor'un, Galatasaray maçında da nizami golünü vermemişti. Geçen sene burada elden atılan golle yenildik. Büyük takımların bunlara ihtiyacı yok. Hem maddi, hem manevi olarak her bakımdan üstünseniz sahada hakkınızla maçı almanız gerekiyor. 

Son dakika Osmanlıspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.