comScore

Osmaniye Kadirli bayram namazı saati 2018 - Osmaniye Düziçi Bayram namazı saati - Osmaniye Kadirli ve Düziçi bayram namazı saat kaçta?

15 Haziran 2018, Cuma 01:56
Osmaniye Kadirli bayram namazı saati 2018 - Osmaniye Düziçi Bayram namazı saati - Osmaniye Kadirli ve Düziçi bayram namazı saat kaçta?

Osmaniye'de yaşayanlar ve Osmaniye'de bayram namazına gidecek olanlar Bayramın ilk gününde Osmaniye bayram namazı saat kaçta? kılınacak soruuna yanıt aramaya başladı. Özellikle Osmaniye Düziçi ve Osmaniye Kadirli namaz saatleri 2018'i merak edenler için Osmaniye bayram namazı saatlerini derledik. 

Herkese iyi bayramlar. Ramazan bayramınız kutlu olsun. Ramazan bayramında bayram namazına gidecek müslüman vatandaşlarımız internet ortamında bayram namazı saatlerini merak etmeye başladı. İl İl bayram namazı saatleri için araştırma yapan vatandaşlar Bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı yarın saat kaçta kılınacak? Bayram namazı ne zaman? gibi sorulara yanıt aramaya başladılar. İl il bayram namazı saatinin kaçta kılınacağı yönündeki soruya yanıt arayanlar vatandaşlarımız için Osmaniye'de yarın Bayram namazı saat kaçta kılınacak yönündeki soru hakkındaki detayları derledik. 

Osmaniye'de yaşayan vatandaşlar Osmaniye'de bayram namazı saat kaçta? sorusuna yanıt aramaya başladı. Osmaniye'de yaşayan ve Osmaniye'de bayram namazına gidecek olanlar internet ortamında Osmaniye Kadirli bayram namazı saati, Kadirli bayram namazı saati, Osmaniye Düziçi bayram namazı saatini merak etmeye başladı. Osmaniye bayram namazi 2018 saatleri Diyanet tarafından açıklandı. Buna göre Diyanet Osmaniye'nin tüm ilçeleri için 2018 Ramazan bayramı namazı saatini belirledi. Buna göre; Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Merkez, Sumbas, Toprakkale ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 05:58'de bayram namazını kılacak.

Bayram namazı kaç rekattır?


"Niyet ettim Allah rızasi için (Ramazan yada Kurban) Bayramı namazını kılmaya, uydum hazır olan imama" diye niyet ederiz
"Allahu Ekber" diyerek 1. Tekbiri alır ve namaza başlarız
Sübhaneke'yi okuruz
2. Tekbiri alır, ellerimiz yanlara salarız.
3. Tekbiri alır, ellerimiz yanlara salarız.
4. Tekbiri alır, ellerimizi bağlarız. İmam, gizlice "Euzü Besmele", açiktan Fatiha ve bir sure okur. Biz ise bir şey okumaz, imami dinleriz.
Rüku'ya gideriz
Secde'ye gideriz. Doğruluruz, tekrar Secde'ye gideriz. 

2. rekat

2. Rekat
Ayağa kalkarak Kıyama dururuz
İmam, gizlice "Besmele", açiktan Fatiha ve bir sure okur. Biz ise bir şey okumaz, imami dinleriz.
1. Tekbiri alır, ellerimiz yanlara salarız.
2. Tekbiri alır, ellerimiz yanlara salarız.
3. Tekbiri alır, ellerimiz yanlara salarız.
Ellerimizi kaldırmadan 4. Tekbiri alarak Rüku'ya gideriz
Secde'ye gideriz. Doğruluruz, tekrar Secde'ye gideriz
Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ dualarını okuruz
"Es selâmu aleyküm ve rahmet'ullah" diye sağa ve sola selam vererek namazı tamamlarız


RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.