comScore

Samsunspor Samsunspor

Osman Özköylü'den Tolga Özkalfa'ya ağır sözler! Şenol Güneş örneği...

21 Şubat 2017, Salı 00:28
Osman Özköylü'den Tolga Özkalfa'ya ağır sözler! Şenol Güneş örneği...

Osman Özköylü, hakem Tolga Özkalfa'ya hakkını helal etmediğini açıkladı.

FutbolArena - TFF 1. Lig'de hafta sonu 1-1 eşitlikle sona eren Samsunspor - Mersin İdmanyurdu maçının ardından hakem tartışmaları devam ediyor.

Mersin İdmanyurdu lehine çaldığı frikik düdüğünden sonra kararını değiştirerek penaltı veren hakem Tolga Özkalfa'ya Samsunspor cephesinden ağır sözler sarf edildi.
İhlas Haber Ajansı'na konuşan Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, hakem Tolga Özkalfa'ya hakkını helal etmediğini açıkladı.
 

Osman Özköylü'den Tolga Özkalfa açıklaması


Özköylü açıklamasında “Yaptığımız hatalar hep sonuca etki ediyor. Artık işin şakası kalmadı. Kazanma zorunluluğumuz arttı. Son maçlardaki hakem hatalarıyla ilgili olarak yönetim gerekli çalışmalarını yapacak. Bazı şeyleri konuştuğunuz zaman bu ülkede doğru söyleyeni 9 köyden kovuyorlar. Sivas maçındaki hakem hakkında söylediğim lafın arkasındayım. Hakem maçı katletti. Bütün takdir haklarını Sivasspor'dan yana kullandı. Cesaretli olup da bizim penaltımızı veremedi. Sivasspor'un maçı kazanması için elinden geleni yaptı” diye konuştu.

'HAKKIM HELAL DEĞİL'

Hakkını helal etmediğini vurgulayan Özköylü, “Bu haftaki maçta neredeyse 2 aydır maç almamış bir hakemin gösterdiği performansı herkes gördü. Tartışılacak bir pozisyon bile yok. Nasıl 1 metre dışarıdaki pozisyonu içeriye taşıyıp penaltı yapabiliyor? Sonra da ‘Hakkınızı helal edin ben yanlış yaptım' diyebiliyor. Bu kadar ucuz değil. ‘Hakkınızı helal edin. Özür dilerim. Yanlış yaptık' gibi şeylerle bu işler geri gelmiyor. Biz, kaybettiğimiz 2 puanı veya bu 2 puanın bize verebileceği zararları kim telafi edecek? Şimdi hakem efendi 3-4 maç dinlendirilecek. Sorun yok. Maç başına alacağı 3-4 bin lira parayı almaz. Bütün ay boyunca alacağı ceza ona 10 bin liraya patlar. Ama bu şehir, takım, kulüp belki trilyonlarca lira zarar ediyor. Burada uğranan mağduriyeti ne federasyon giderebilir ne MHK giderebilir ne de hakemler giderebilir. Hakemlerin çok daha dikkatli ve kontrollü olması lazım. Hakemlerin çalacağı 1 düdük o kadar önem kazanıyor ki bizlerin aylarca yaptığı çalışmaları çöpe atabiliyor. Hakkınızı helal edin diyor. Ben etmiyorum. Niye edim ki? Bu kadar kolay mı? Böylece işten sıyrılacaklar. Böyle bir dünya yok. Geçen hafta aynı bu hafta aynı şeyi yaşıyoruz” sözlerini sarf etti.
 

Osman Özköylü'den Şenol Güneş açıklaması


Şenol Güneş'i örnek gösteren Özköylü, “Ağzımızdan 2 tane kelime çıkıyor hemen 3 maç ceza alıyoruz. Beşiktaş'ın Teknik Direktörü rakip oyuncunun boğazına sarılıyor 1 maç ceza alıyor. Ben, hakemden hemşehrim olduğu için utanıyorum dediğimde 3 maç ceza alıyorum. Ben hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum. Hepsini Allah'a havale ettim. Hepsiyle de hesap günü gelecek, hesabını soracağım. Kimse kusura bakmasın. Sinan'ın da maç içerisinde atılması lazım. Sağ olsun Tolga Özkalfa o kadar cin, o kadar şeytan, o kadar akıllı bir hakem ki maç içerisinde Sinan Kaloğlu'nun sarı kartı olduğunu biliyor. Abdülkerim ile saha içerisinde girdiği mücadele iki oyuncuya sarı kart verilmesi ve Sinan'ın ikinci sarı karttan atılması gerekiyordu. Bakıyor ki bu Samsunspor'a bir avantaj olarak dönecek diye atmıyor” ifadelerini kullandı.
 

Samsunspor - Mersin İdman Yurdu maçında Tolga Özkalfa'nın verdiği penaltı


Karşılaşmanın 18. dakikasında Mersin İdman Yurdu hücumunda Güven Varol, Samsunspor ceza sahasına doğru topla koşarken Samsunsporlu Ndiaye'nin müdahalesiyle yerde kaldı. Tolga Özkalfa bu pozisyonda Ndiaye'ye kırmızı kart gösterirken, Mersin lehine frikik kararı verdi. Daha sonra ise kararını değiştirip penaltı noktasını gösterdi. Samsunsporlu oyuncuların yoğun itirazlarına rağmen penaltı kararı değişmedi.

Kullanılan penaltı vuruşunda topu Samsunspor kalecisi kurtarırken, dönen topa Mersinli futbolcunun vuruşunda konuk ekip 1-0 öne geçti. Dönen topu tamamlayan Mersinli futbolcunun da penaltının kullanılış anında ceza sahası içinde olduğu görüldü. 90 dakika sonunda mücadele 1-1 eşitlikle sona erdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)