comScore

Samsunspor Samsunspor

Osman Özköylü: 'En yetersiz kadro bizde'

03 Ocak 2017, Salı 16:06
Osman Özköylü: 'En yetersiz kadro bizde'

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor teknik direktörü Osman Özköylü, 18 takım içerisinde en zayıf kadroya sahip olduklarını söyledi.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörlüğünü yapan Osman Özköylü elindeki kadronun yetersiz olduğunu söyledi. Özköylü yaptığı açıklamada "son dönemlerde zor süreçler geçiriyor, zor günler yaşanıyor. Özellikle son iki dönemdir transfer yasağından dolayı oyuncularını kaybetmiş. Şu anda kadro anlamında çok yetersiz bir durumda" dedi.
 
HEDEF LİGDE KALMAK
 
TFF 1. Lig'e zorlu bir maratonla başlayacaklarını belirten Özköylü "Özellikle ligin ikinci yarısındaki ilk 4 maçın üçünün deplasmanda olması ve bu süreçte yeni bir takım oluşacak olması, bizim adımıza bir dezavantaj gibi gözüküyor. Ancak bunu lehimize çevirmek için çalışacağız. Bu sene hedefimiz öncelikle ligde kalmak.

En iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Samsunspor sadece Samsun şehrinin değil, Türk futbolunun önemli markalarından bir tanesi. Son dönemlerde zor süreçler geçiriyor, zor günler yaşanıyor. Özellikle son iki dönemdir transfer yasağından dolayı oyuncularını kaybetmiş. Şu anda kadro anlamında çok yetersiz bir durumda. Bu dezavantajı biran önce kendi adımıza olumlu hale getirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili yoğun çalışmalar, tabi yönetim kendi açısından çalışmalar yapıyor. Biz de kendi adımıza hem oyuncu tercihleri hem oyuncuların hazırlanması konusunda hem de saha sonuçlarının iyi olması konusunda elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz'' diye konuştu.
 
SONUCA GİTMEKTE SIKINTI YAŞIYORUZ
 
Elindeki kadronun çok yetersiz olduğunu itiraf eden Özköylü "Bunu üzülerek söylüyorum ama bu kadroyla çırpınıyoruz. Mücadele etmeye çalışıyoruz. İyi mücadele ediyoruz, ama sonuç alma anlamında maalesef sıkıntı yaşıyoruz. Sonuca gidecek oyuncu sayısının az olması, kaliteli oyuncu sayısının az olması maalesef bizi zor durumda bırakıyor. Biran önce yeni oyuncuları kadromuza kattığımız zamanda iyi bir takım ortaya çıkacak. Gelecek sezonun temellerini atmak için şimdiden çalışıyoruz. İnşallah bu sezon ligde kalan ve mutlu bir şekilde ligi tamamlayan bir takım olmak istiyoruz. Seneye artık düşüncelerimiz, hedeflerimiz daha farklı olacaktır. Ama önce gelecek seneyi değil şimdiyi düşünerek ligi iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz." dedi.
 
MÜJDELİ HABERİ BEKLİYORUZ
 
Kapalı olan transfer tahtasının açılması için Kulüp Başkanı İsmail Erkut Tutu'dan müjdeli haber beklediklerini belirten Özköylü şu ifadeleri kullandı;
 
"Oyuncu transferlerinde belirlediğimiz bölgelere, istediğimiz oyuncularla ilgili yoğun bir program yapılıyor. Ama her şey dönüp dolaşıyor ve transfer yasağının bitmesi ile transfer tahtasının açılmasına geliyor. Artık iki üç günlük süreç kaldı. Başkanımız bir yandan Ankara'da bir yandan İstanbul'da, hem Türkiye Futbol Federasyonu'nda hem de diğer yetkililerle görüşmeler yapıyor. Hem eski futbolcu ve teknik adam borçlarıyla alakalı görüşmeler yaparak bir ödeme planı hazırlayarak yol izlemeye çalışıyor. İnşallah ben sonuç alınacağını düşünüyorum. Başkanımız gerçekten yoğun bir çalışma gösteriyor. İyi haberlerini bekliyoruz. Ligin başlamasına 13-14 gün var. Aramıza katılacak yerli ve yabancı oyuncular olacak. Bizimle devam edecek mevcut oyuncular olacak. Bunların bir arada uyum yakalaması, çok zor olan taraf burası. Kısa bir süre var. Bu handikabı kısa sürede aşmamız gerekiyor. Tahtanın açılması ile birlikte bu oyucular takıma katıldığı andan itibaren biz elimizdeki oyuncularla beraber kısa sürede birbirlerine uyum sağlaması için çalışmalar yapacağız. Oyun sistemi, antrenman sistemi ile alakalı. onlarla yoğun bir çalışma göstereceğiz."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)