comScore

Samsunspor Samsunspor

Osman Özköylü: 'Delikanlılarsa Advocaat'a versinler'

19 Ekim 2016, Çarşamba 14:01
Osman Özköylü: 'Delikanlılarsa Advocaat'a versinler'

Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü deplasmada 3-0 mağlup oldukları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında tribüne gönderilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. 

FutbolArena - Maçın hakeminin haksız bir karar verdiğini savunan Osman Özköyü, "Benim maçta itiraz etmem gayet doğal. Orada hakemin verdiği karar bize haksızlık. Ben onu söylemek için oraya gittim ve söyledim. Ondan sonra da yerde su şişesi vardı. 'Böyle bir şey olmaz' dedim, ayağımla şişeye vurdum. Çok delikanlılarsa Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'a da versinler ceza. Aynı şeyi Alanyaspor maçında o da yaptı" şeklinde konuştu.
 
Kendine ceza veriliyorsa Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın da ceza alması gerektiğini savunan Osman Özköylü, ''Benim maçta itiraz etmem gayet doğal. Çünkü orada rakibin, bizim ceza sahası içinde yattığı pozisyonda bizim oyuncumuz topa vurdu. Rakibe temas yok. Rakip yoruldu. Zaten 10 kişiler. Orada tamamen bu işin hilesine başvurarak yerde yatıp, çünkü geriye dönemeyecek. Orada hakemin verdiği karar bize haksızlık. Verdiği karar maçın kaderini etkileyebilecek bir karar. Ben onu söylemek için oraya gittim ve söyledim. 'Faul bile vermediğiniz bir pozisyonda bizim atağımızı keserek siz bize ikinci bir defa adaletsizlik yapıyorsunuz' dedim. Ondan sonra da yerde su şişesi vardı. 'Böyle bir şey olmaz' dedim, ayağımla şişeye vurdum. Diyalog tamamen bu. Maçtan sonra da hakem odasına gittim. Özür de diledim. Gelen raporda da hiçbir bir şey yok. Sadece su şişesine tekme attığım yazıyor. Onun dışında bir şey yok. O zaman çok delikanlılarsa Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'a da versinler ceza. Aynı şeyi Alanyaspor maçında o da yaptı. Gücü bize mi yetiyor? Ben kendi oyuncuma sinirlenip su şişesini de yere vurabilirim. Oyuncum hata yapmıştır. Kızabilirim, bu benim en doğal hakkım. Eğer her şeyi dört dörtlük yönetmek istiyorlarsa, benim arkamda 90 dakika boyunca Gaziantep Büyükşehir Belediyespor yöneticileri tarafından parayla tutulmuş, 30 tane yarım akıllı, parayla satılmış insanların, benim ölmüş anneme, tribündeki karıma, şerefime ve namusuma yapmadıkları küfür ve hakaret kalmadı. Ben bir kere bile dönüp cevap vermedim. Biraz insanların psikolojilerinden anlamaları lazım. Benim yerime kendilerini koysunlar" ifadesini kullandı.
 
Samsunspor Kulüp Başkan Erkut Tutu'ya hakaret edildiğini iddia eden Osman Özköylü, "Kulüp başkanımız Erkut Tutu'ya, şeref tribününde yapılan hakaretler çok üzücü. Ben bunu sindiririm. Her gittiğim statta bunlarla karşılaşıyorum. Bizim maalesef insan olarak, bu ülke olarak bir yerlere gelemeyişimizin sebebi bu kadar küçük olmamız. Başkanımızın zaten dört tane damarı değişmiş ve kalp hastası, orada bu adama bir şey olsa bunun hesabını kim verecek? Onlar eğer biraz insansalar, orada bizim başkanımıza hakaret etmezlerdi" diye konuştu.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.