comScore

FutbolArena TV

Osman Özküylü'den FutbolArena'ya Açıklamalar | Trabzonspor Ve Fatih Terim Yorumu

01 Nisan 2020, Çarşamba 23:23

Son olarak Boluspor'u çalıştıran deneyimli teknik direktör Osman Özköylü, FutbolArenaTV canlı yayınına katıldı ve merak edilen soruları yanıtladı.

"EN AZ 3 HAFTA LAZIM"
Spor dünyası yaz sezonu gibi bir dönem geçiyor. Evde bireysel yapılan antrenmanların yeterli olmayacağı aşikar. Bu süreçten sonra maç oynayabilecek duruma gelmek en az 3 hafta. O da yeterli değil hatta. 3 günden sonra vücut kazandıklarını kaybediyor ve geriye gidiş başlıyor. Yaz tatili gibi bir sürece dönmeye başladı. Yani futbolcular evde bireysel antrenman yapıyor ama bunlar yeterli değil ve hatta hepsi boş şeyler. Takım antrenmanının yerini tutmaz. Maçların oynanabilir duruma gelmesinin ardından en az 3 hafta lazım."

"TAKIM ANTRENMANI YAPILMAYAN HER GÜN BOŞA GİDİYOR"

Futbolcuların antrenman yapmadıkları her gün boşa gidiyor. Oyuncular adına büyük zarar. Bunu toparlamak kolay olmayacak. Çok farklı sakatlıklara sebep olacak. Performans düşüklüklerine sebep olacak. Sahada birçok dengeler bozulacak. Ciddi anlamda takımların gelirlerinde düşüş olacak. Bu düşüş doğal olarak bu sektördeki insanlara yansıyacak.

Trabzonspor'u nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu işin başlangıç noktasına gelmek lazım. Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi işin başına geçtikten sonra yapılan planların hepsi doğru şekilde ilerledi. Kurulan takım ve bu takımın finanse edilmesi. Bir taraftan borcun azaltılmaya çalışılması, doğru ve ucuz maliyetli transferler yapılması. İyi bir kadronun oluşturulması. Bunlar hep Trabzonspor'u farklı noktaya getirdi. Bu süreçte en zarar görecek olan takımların başında Trabzonspor olacak. Tam form yakaladıkları anda lig araya girdi ve bu ligin en büyük favorisi Trabzonspor bana göre.

FATİH TERİM'LE ÇALIŞAN BİRİ OLARAK, SİZCE NEYİ FARKLI YAPIYOR?

Fatih hoca işin özü olan noktayı çok iyi biliyor. Galatasaray'ı hangi oyuncularla, hangi sistemle hedefe götüreceğini iyi biliyor. Sezon başı ve ortasına bazı sıkıntılar yaşandı. Bazı oyunculardan istenilen performans alınamadı. İlk yarı çok hayal kırıklığı yaşandı. Fatih hoca da tespitleriyle düzlüğe çıkardı. Büyük oranda yeni kurulmuş bir takımdı Galatasaray. Fatih hoca taşları yerine oturttu. Hamle ve planlarını doğru yaptı. İşini de iyi yapan bir teknik adam.

BİRLİKTE OYNADIĞINIZ VE RAKİP OLDUĞUNUZ EN İYİ FUTBOLCU KİM?

Karşılıklı oynadığım oyuncular arasında Hagi 1 numara! Lider, yaratıcı bir oyuncuydu. Sonuca etki edebilen bir oyuncuydu. 2 numara Sergen Yalçın! Karşılıklı oynamadım ama yine en iyiler arasında Alex'i söyleyebilirim.

VİDEO ÖNERİLERİ