comScore

Osman Öcalan kimdir? TRT'de Öcalan'ın kardeşinden mektup açıklaması

22 Haziran 2019, Cumartesi 13:49
Osman Öcalan kimdir? TRT'de Öcalan'ın kardeşinden mektup açıklaması

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın TRT ekranlarında Ekrem İmamoğlu açıklaması yapması tartışmalara neden oldu. Osman Öcalan kimdir? Osman Öcalan kaç yaşında? Öcalan'ın mektubu ve Devlet Bahçeli açıklama gibi sorguların cevabını merak eden kullanıcılar haberimize göz atabilirler.

FutbolArena - PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan'ın yazdığı iddia edilen mektup sonrası, kardeşi Osman Öcalan TRT Kürdi kanalında CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Bu gelişmelerin ardından Osman Öcalan kimdir? Osman Öcalan kaç yaşında? Öcalan'ın mektubu ve Devlet Bahçeli açıklama gibi aramalar yapılmaya başlandı.
 

Osman Öcalan TRT'de ne açıklama yaptı? Osman Öcalan bilgileri


Terörist Abdullah Öcalan'ın İstanbul seçimleri öncesi Kürt halkına tarafsızlık çağrısı yaptığı bir mektup kaleme aldığı iddia edilmişti. TRT Kürdi'ye röportan veren Osman Öcalan, İmralı'da yatan terörist elebaşı ağabeyi Abdullah Öcalan'ın tarafsızlık mektubunu doğruladı.

OSMAN ÖCALAN YORUMLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
"HDP İSTANBUL SEÇİMİNDE TARAFSIZ OLSUN"

Sözcü'nün haberine göre Osman Öcalan, Abdullah Öcalan'ın mektupta "HDP İstanbul Seçimi'nde tarafsız olsun" ifadesini kullandığını söyledi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için de parantez açan Osman Öcalan, "Kürtler için Ekrem İmamoğlu ve CHP'nin hiçbir projesi yok. Ciddi bir mesaj vermedi. Hep Kürtlerden kaçtı" diye konuştu.

ERGENEKON VE BALYOZ'UN GİZLİ TANIĞI

Osman Öcalan, PKK terör örgütünün eski komutanıdır. Şanlıurfa doğumlu olan Osman Öcalan, 61 yaşındadır. Ergenekon ve Balyoz davalarında gizli tanık sıfatıyla ifadeler vermiştir.

DEVLET BAHÇELİ'NİN ÖCALAN AÇIKLAMASI

Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli, Abdullah Öcalan'ın mektubu hakkında, "Teröristbaşının mektubu HDP'nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı'na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur." açıklamasını yapmıştı.

Son dakika Aktüel Haberler FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"