comScore

Galatasaray Galatasaray

Ortaları iyi, şutları kalecileri zorluyor...

12 Şubat 2014, Çarşamba 12:26

Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu 2 haftadır futbol gündeminde önemli bir yer işgal ediyor.

FutbolArena - Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu 2 haftadır futbol gündeminde önemli biryer işgal ediyor. Nedeniyse yapamadığı orta, imajını zedeleyen reklam filmideğil. İyi futbolu. Sabri iki haftadır oynadığı oyunla "40 yıllık Sabri'ye neoldu" diye sorduruyor.

Sabri Sarıoğlu artıksavunmanın her iki kanadında da güven veriyor, hücuma büyük destek veriyor, ortalarının çoğu yerine gidiyor, sevinirken garip şekilde başı yarılsa daattığı şutlar etkili, gol yapıyor, kaleciyi zora sokuyor.
Butabloyu 1 ay önce aynı şeklide ifade edilseydi kimse inanmazdı ama gerçekbu!
Peki Sabri'ye ne oldu?

1 -Galatasaray'da  Mancini geldikten sonra belli ki daha çok çalışan formayıkapıyor. Sabri, Ceyhun buna iki iyi örnek. Hatta son haftalarda yine HakanBalta. Mancini'nin adeleti performansı arttırıyor.

2- Sabri, Eboue'nin gelişinden sonra çok busezona kadar  pek oynama fırsatı bulamadı. Bu sezon ise özellikle yabancı sınırıönünü açtı. Ancak gerek Veysel  gerekse Salih Dursun'un gelişi Sabri'ye "pabuçpahalı" dedirtmişe benziyor. Çünkü alternatiflerçoğaldı.

3- Asıl can alıcı noktalardan biriyseSabri'nin sezon sonu bitecek sözleşmesi. Çünkü Galatasaray, Sabri ile en son 2+1yıllık sözleşme yapmış ve 1 yıılık uzatma opsiyonu bir önceki sezonda 30 resmimüsabakada oynaması şartına bağlamıştı. Sabri şu ana kadar lig ve kupada 18resmi maçta oynadı. Şampiyonlar Ligi'nde henüz oynamadı. DolayısıylaGalatasaray'da bir yıl daha ve 1.250 bin dolar garanti ücret almak istiyorsaartı 12 maça daha çıkmak zorunda. Bunun içinde iyi olmaktan başka çaresigörünmüyor.

İKİ GÖRÜŞ

SABRİ'NİNDÜŞTÜĞÜ DURUM DOĞRU DEĞİL AMA..

Hakan Ünsal - Eski takımarkadaşı:

Sabri artık benim de beğendiğim birfutbolcu ve saygıyı hak ediyor. Sabri'nin sosyal ortamda düştüğü durumu doğrubulmuyorum. Gerçi de Sabri de bunu kabullenmiş durumda. Yapacak bir şey yok. BuSabri sahada olduğu sürece Eboue'ye ihtiyaç görünmüyor. Sabri'nin panik halivardı. Temposu hep yüksek, mücadele eden bir oyuncuydu ama finalde ne yapacağınıbilmiyordu. Artık bunu da yapabiliyor. Galatasaray formasının zor olduğunu sontransferlerden sonra iyice anladı diye düşünüyorum. Artık neyi, nasıl yapacağınıdaha da iyi biliyor. Bence bir yıl daha kalmayı hakediyor.

DAHA DAOLGUNLAŞTI

Cevat Güler - Eski hocası:

Sabri hep iyi çalışan bir futbolcu. İdmantemposunu kaybetmez. Ancak artık daha da olgunlaştı. Sahada daha da sakin. Gereksözleşme kaygısı gerekse yeni transferler ne yapması gerektiğini onahissettirmiş.  

Haber / Analiz: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.