comScore

Orduspor Orduspor

Orduspor'un yeni stadyumunda son durum

17 Ekim 2017, Salı 21:11
Orduspor'un yeni stadyumunda son durum

Orduspor'un yeni stadyumu ne zaman bitecek? Proje müdürü Cevat Taşkesenligil, şantiye sahasında gazetecilere konuştu.
 

FutbolArena - Orduspor için Ordu'da, UEFA standartlarında yapılan yeni stadın kaba inşaatı yüzde 60 oranında tamamlandı. Proje müdürü Cevat Taşkesenligil, şantiye sahasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 bin seyirci kapasiteli yeni stadın inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
 

Orduspor'un yeni stadyumu ne zaman bitecek?


Mayıs ayında ilk kazmayı vurdukları Yeni Ordu Stadyumu inşaatında gece gündüz çalışıldığını dile getiren Taşkesenligil, "Şu anda gelinen süreçte batı ve kuzey tribünün kaba inşaatı tamamlandı. Devam eden doğu ve güney tribünlerinin inşasının ise yakın zamanda tamamlanması planlanıyor." dedi. 

Taşkesenligil, stat inşaatında bir yandan tribünlerin yükseldiğini, diğer yandan ise tribünlerin üzerini kapatacak tribünlerin çelik montajının yapımına başlandığını ifade ederek, "Yeni Ordu Stadı'nın kaba inşaatının yüzde 60'ı tamamlandı. Önümüzdeki aydan itibaren işçi sayısını 300'ün üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Böylelikle çalışmaların daha da hızlanmasını hedefliyoruz." diye konuştu.
STADYUMA OTOPARK YAPILACAK

Ordu Stadı'nın bir kompleks olarak yapıldığına işaret eden Taşkesenligil, stadın 428'i kapalı ve 137'si açık olmak üzere 565 kapasiteli araç otoparkı da olacağını, bunun dışında statta restoran ve insanların zamanlarını geçirebileceği yerlerin de bulunacağını kaydetti.

Taşkesenligil, stadı, hava şartlarının uygun olması durumunda 2018 yılının ikinci yarısında açmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinden stat inşaatına ilişkin yapılan açıklamada da çalışmaların günübirlik takip edildiği aktarılarak, "Haziran 2018'de stadın hizmete sunulmasıyla 19 Eylül Stadı yıkılacak ve söz konusu alan, hiçbir yapılaşma olmadan kent meydanı olarak hizmete sunulacak." ifadesine yer verildi.

Son dakika Türkiye Alt Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.