comScore

Omuz Omuza kampanyası! İlk gece 845 milyon TL

02 Mart 2023, Perşembe 01:49
Omuz Omuza kampanyası! İlk gece 845 milyon TL

Omuz Omuza kampanyasının ilk gününde 845.7 milyon TL toplandı. 

FutbolArena - - Futbol ailesinin Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden zarar gören vatandaşlar için ortak yayınla ekranlarda ve radyolarda düzenlediği "Omuz Omuza" kampanyasında ilk gece itibariyle 845.7 milyon TL toplandı. 

Mbappe dışında Jurgen Klopp, Pep Guardiola, Ruud Gulit, Mikel Arteta, Arsen Wenger gibi isimler de kampanyaya destek oldu.
Kampanyanın ilk gününde 845,7 milyon lira yardım toplandı. İlk etapta 15 Haziran tarihine kadar devam edecek organizasyonun sonrasının da planlandığı ifade edildi.

Kampanyaya aynı zamanda yurt dışından da destek gelirken canlı yayına bağlanan Mbappe herkesin takdirini kazandı ve duygulandırdı. Mbappe, "Türkiye'de yaşanan büyük bir trajedi. Büyük acılar yaşandı. Türkiye'nin neler çektiğini tahmin edemiyorum gerçekten. Dünyanın futbol camiası bir araya toplanacak ve Türkiye'ye verecektir. Bu yardım benim için önemli. Sıra dışı bir görev. Türkiye için elimden geleni yapacağım. Birçok çocuğun gülüşünü yeniden kazandırabiliriz. Çocuklar çok önemli ve elimdeki tüm imkanları onlar için kullanacağım." dedi. 

PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi de canlı yayına bağlandı. Depremlerde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileğinde bulunan Nasser Al-Khelaifi, "Biz de elimizden gelen yardımı yapmaya devam ediyoruz. Çok büyük kayıplar var. Bu kampanyayla ne kadar büyük bir yardım yaptığınızı saygıyla izliyorum. Sizi ailemiz olarak görüyoruz. Sizin için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah çok daha iyisini yapmaya devam edeceğiz. Sizinle birlikteyiz, dualarımız sizinle." Bu arada Nasser Al-Khelaifi'nin başkanlığını yaptığı kurumların kampanyaya yaklaşık 50 milyon lira bağışta bulunduğu açıklandı.

BEŞİKTAŞ'TAN 6 OKUL DESTEĞİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bundan öncekiler dışında Çocuklar Hep Gülsün kampanyası doğrultusunda Milli Eğitim Bakanı ile görüştüğünü ve okul desteğiyle ilgili yanıt aldığını söyledi. Ahmet Nur Çebi bu doğrultuda "Milli Eğitim Bakanı ile yapmış olduğum görüşmede okul adı altında destek istediklerini söylediler. Bunu #OmuzOmuza kampanyası içerisinde yürütmek istiyoruz. Deprem bölgesine okul konusuna da dikkat çekmeliyiz. 6 adet okul yapacağız." açıklamasını yaptı. 

DURSUN ÖZBEK: "GALATASARAY OLARAK 250 KALICI KONUT YAPIYORUZ"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise yine bundan öncekiler dışında deprem bölgelerinde yaklaşık 500 milyon TL tutarındaki 250 kalıcı konut projesini açıkladı. Dursun özbek, "Galatasaray Spor Kulübü olarak bundan öncekiler dışında deprem bölgesine 250 kalıcı konut yapacağız. Yaklaşık 500 milyon TL. Uzun soluklu bir iş bu. Taraftarlarımıza güveniyorum. Galatasaray taraftarlarına destekleri  için çağrımı yineliyorum." ifadelerini kullanarak taraftarlara da destek çağrısında bulundu. 

FENERBAHÇE'DEN BAŞLANGIÇ OLARAK 100 MİLYON TL

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ise başlangıç olarak Fenerbahçe ailesi olarak 100 milyon TL'lik katkılarını açıklarken bunun daha bir başlangıç olduğunu ve Haziran'a doğru artacağını söyledi. 

Birçok kulübün, teknik direktörün, futbolcuların, hakemlerin katıldığı kampanyanın ilk gününde 845,7 milyon lira yardım toplandı. İlk etapta 15 Haziran tarihine kadar devam edecek organizasyonun sonrasının da planlandığı ifade edildi.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!