comScore

Ömer Halisdemir kimdir? Şehit Ömer Halisdemir'in mezarı nerede? Ömer Halisdemir nasıl öldü? Halisdemir kaç yaşında şehit oldu? (Ömer Halisdemir nereli, evli mi?)

15 Temmuz 2018, Pazar 08:48
Ömer Halisdemir kimdir? Şehit Ömer Halisdemir'in mezarı nerede? Ömer Halisdemir nasıl öldü? Halisdemir kaç yaşında şehit oldu? (Ömer Halisdemir nereli, evli mi?)

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde şehit Ömer Halisdemir rahmetle anıldı. Şehit Ömer Halisdemir unutulmadı. Şehit Ömer Halisdemir'in hayatını merak edenler için şehit Ömer Halisdemir'in hayatı hakkındaki tüm ayrıntıları haberimizde derledik. Ömer Halisdemir kimdir? Ömer Halisdemir nereli? Ömer Halisdemir kaç yaşında şehit oldu? Ömer Halisdemir evli miydi? Ömer Halisdemir'in mezarı nerede? Ömer Halisdemir nasıl şehit oldu? Tüm bu soruların yanıtları haberimizin devamında. 

FutbolArena - 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'i 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde şehit Ömer Halisdemir hakkında binlerce tweet atıldı. Spor ve sanat camiasından da şehit Ömer Halisdemir için paylaşımlar yapıldı. Peki Ömer Halisdemir kimdir? Ömer Halisdemir ne zaman şehit oldu? Ömer Halisdemir kaç yaşında şehit oldu? Ömer Halisdemir nereli? Ömer Halisdemir ne iş yapıyordu? Şehit Ömer Halisdemir'in hayatını merak edenler için şehit Ömer Halisdemir hakkında hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

15 Temmuz şehitlerinden Ömer Halisdemir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde rahmetle anıldı. Ömer Halisdemir kimdir? Ömer Halisdemir kaç yaşında şehit oldu? Ömer Halisdemir nasıl şehit oldu? Ömer Halisdemir nasıl öldü? Ömer Halisdemir ne iş yapar? Ömer Halisdemir şiiri ve Ömer Halisdemir'in son sözleri hakkında merak ettiklerinizi haberimizde derledik. 
 

Ömer Halisdemir kimdir?


Ömer Halisdemir, 20 Şubat 1974 tarihinde Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halidemir, Bor ilçesinin Çukurkuyu beldesinde çocukluğunu geçirdi. Okul sonralarında çobanlık yapan Halisdemir, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Türkiye sınırları içinde ve dışında olmak üzere çeşitli askeri görevlerde bulundu. 15 Temmuz gecesi 10 kişiden oluşan darbe yanlısı askerlerle Özel Kuvvetler Komutanlığı'na baskın yapan darbeci Semih Terzi şehit Ömer Halisdemir tarafından alnından vurularak öldürülür. İki yıldır planlanan Fırat Kalkanı operasyonunu yönetenler arasında olan darbeci Semih Terzi operasyonu çeşitli bahanelerle ileri bir tarihi atılması için girişimlerden bulunmuştur.

 

Ömer Halisdemir'in mezarı nerede?


Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabri Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindedir. Şehir dışından kabrine gitmek isteyenlere ilçe ve belde sakinleri yardımcı olmaktadır.

Şehit Ömer Halisdemir hakkında sosyal medyada binlerce mesaj atıldı. Rahmetle anılan Şehit Ömerhalisdemir hakkında yapılan paylaşımları haberimizde derledik:

Hain Kalkışma Sonucu Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımıza ve Kolluk Kuvvetlerine Rahmet Diliyorum. 
Yiğidimiz Ömer Halisdemir Nezninde Tüm Şehitlerimizi Minnet ve Şükran ile Anıyorum... (Cenk Tosun)

15 Temmuz'a dair kininiz hafiflerse eğer Ömer Halisdemir'in üzerinden çıkan 30 kurşunu, beşikte ki bebeğini bırakıp giden anneyi, süs havuzunda abdest alırken şehit düşen amcayı, oğluyla omuz omuza şehadete koşan erol olçok'u ve daha nice kahramanları hatırlayın! (Osman Nar)

Ölüme böyle başı dik alnı açık  onurlu gidilirmi arkadaş
Ölümün bile öldüremediği Yiğit Adam Ömer Halisdemir
Seni unutursak kalbimiz kurusun. #15TemmuzUNUTMA 
Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun (Kocayildiz)

İlk kurşunu sıkarak kahpelerin planlarını bozan Kahraman Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz şehitlerimizi unutmayacağız. Bu ülkeyi bölmeye çalışan hainlere, şerefsizlere, kahpelere inat hep dik durduk durmaya da devam edeceğiz. (Ertan Süzgün)

ÖMER HALİSDEMİR PAYLAŞIMLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"