comScore

Olympiakos'tan federasyona: "Şampiyonluğumuzu istiyoruz!"

10 Mayıs 2020, Pazar 18:16
Olympiakos'tan federasyona:

Olympiakos kulübü Yunanistan'da liglerin iptal edilmesi durumunda dahi şampiyonluğun kendilerine verilmesini talep edecek. 

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs nedeniyle Yunanistan'da ertelenen liglerin akıbetiyle ilgili henüz Fedrasyon ve devletten resmi açıklama yapılmazken, Olympiakos kulübü konuyla alakalı tavrını net bir şekilde gösterdi. 

Yunanistan'da lider durumda olan Olympiakos, liglerin oynanmaması durumunda da şampiyonluğu talep etti. Henüz iptal veya tescil yönünde bir karar çıkmadı. Ancak Futbol Federasyonu liglerin ne zaman başlayacağı konusunda muhtemel tarih de vermedi.
Olympiakos kulübü yetkilileri devam eden belirsizlikten ötürü bu sezonun yok sayılacağı ihtimalinden dolayı hazırlayacağı dilekçeyle federasyondan iptal kararında dahi şampiyonluğun kendisini verilmesini isteyecek. 

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA YOK

Yunanistan Futbol Federasyonu özellikle son dönemde PAOK, Olympiakos, Xanthi kulüplerinin yolsuzluk ve şike davalarıyla uğraştığı için liglerin akıbeti hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"