comScore

Olympiakos Olympiakos

Yunan futbolu 1 ayda karıştı! Krizler bitmiyor

10 Nisan 2018, Salı 20:44
Yunan futbolu 1 ayda karıştı! Krizler bitmiyor

Paok Kulübü sahibi Ivan Savvides'in sahaya silahla girmesinden sonra Yunan futbolunda arka arkaya olumsuz olaylar yaşandı.

FutbolArena Dış Haberler - Yunan futbolunda son 1 ayda yaşananlar futbol camiasında şaşkınlıkla takip edildi. PAOK Başkanı Ivan Savvides'in fitilini ateşlediği olumsuzluklar, ülkenin köklü takımları Olympiakos ve Panathinaikos'ta da devam etti.
 

Yunan futbolunda son 1 ayda yaşananlar


İlk olarak Paok kulübü sahibi Ivan Savvides, sahaya silahla girip, hakemi tehdit ettiği için ligler bir süre tatil edildi. Federasyon bu olay sonrası Ivan Savvides 3 yıl statlardan men etti.

OLYMPİAKOS GENÇ TAKIMLA MAÇLARA ÇIKACAK
Ardından Olympiakos'ta kötü performanstan dolayı kulüp sahibi Evangelos Marinakis, tüm oyunculara 400'er bin Euro para cezası verip, kalan maçlara genç takımla çıkma kararı aldı.

PANATHİNAİKOS'TA FUTBOLCULAR İDMANA GELMEDİ

Son olarak Kasım'dan beri futbolcu maaşlarını ödeyemeyen Panathinaikos'ta ise oyuncular Pazartesi ve Salı günkü antrenmana katılmadılar.

TRANSFER VE AVRUPA YASAĞI GELDİ

Ayrıca 1 dönemlik transfer yasağı alan Panathinaikos, geçen hafta eski bir oyuncusuna borcu ödemediği için 3 puan kaybetti. Yunanistan'ın köklü kulübü, puan silme cezasının yanı sıra önümüzde 3 yıl içinde elde edeceği ilk Avrupa biletini de kullanamayacak.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)