comScore

Olympiakos Olympiakos

Olympiakos'un sahibi, Nottingham Forest'ın hisselerini aldı

19 Mayıs 2017, Cuma 00:08
Olympiakos'un sahibi, Nottingham Forest'ın hisselerini aldı

Olympiakos'un sahibi durumundaki Evangelos Marinakis, İngiliz kulübü Nottingham Forest ile ilgili sürpriz bir girişimde bulundu.

FutbolArena - Olympiakos'un sahibi olan Yunan iş adamı , İngiltere'nin köklü futbol kulüplerinden Championship temsilcisi Nottingham Forest'ın hisselerini satın aldı.

Kulüpten yapılan açıklamada, hisselerin tamamının Yunanistan Süper Lig ekibi Olympiakos'un sahibi ve başkanı konumundaki Marinakis tarafından satın alındığı ve İngiltere Futbol Ligi'nin satış işlemlerini onayladığı belirtildi.
"ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNECEK"

İngiliz basınına konuşan Evangelos Marinakis, Nottingham Forest'ı yeniden eski günlerine döndürmek istediğini belirterek, "1979 ve 1980'de üst üste Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nı kazanan Nottingham Forest, desteğimizle görkemli başarılarına yeniden imza atacak." değerlendirmesinde bulundu.

Son 7 yıldır üst üste şampiyon olan Olympiakos'un maçlarında şike yapıldığı yönününde iddialara da cevap veren 49 yaşındaki Marinakis, "Bu iddialar, üst üste yaşadığımız şampiyonlukların ardından bizi kıskanan rakiplerimiz tarafından ortaya atılıyor. Hata yapmadığım için korkacak bir şeyim yok." ifadelerini kullandı.

Bu sezon İngiltere Championship'te mücadele eden Nottingham Forest, son maçını alarak üçüncü lige düşmekten averaj farkıyla kurtulmuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"