comScore

Olympiakos küme düşürülme, Marinakis ömür boyu men tehlikesi altında

22 Nisan 2020, Çarşamba 19:34
Olympiakos küme düşürülme, Marinakis ömür boyu men tehlikesi altında

Yunanistan'da saha dışına sıçrayan Olympiakos ile Paok arasındaki savaşın yankıları devam ediyor. Bu kez Olympiakos küme düşürülme tehlikesiyle karşı karşıya .

FutbolArena Dış Haberler - Yunanistan'da Olympiakos ile Paok arasında saha dışındaki savaş sürüyor. Geçtiğimiz aylarda Olympiakos kulübünün dava açması ve sonrasında başlatılan soruşturmanın ardından PAOK'un 7 puanı silinirken, bu kez PAOK kulübü karşı atağa geçti. 

PAOK kulübü bir hukuksal açıdan karşı dava açmak için bir ekip oluşturdu. 7 puanı silinen siyah beyazlılar, bu kez Olympiakos kulübünün yolsuzluklarını ortaya çıkarmanın peşinde. 
Yunanistan'da Etik Kurulu gözlemcilerin Olympiakos başkanı Marinakis'in futbolda yolsuzluk ve şike iddiaları üzerine yapılan araştırma sonrasında dosyayı yargıya teslim etti.

Buna göre Olympiakos Başkanı Marinakis'in ömür boyu futboldan men edilme tehlikesi bulunurken, Olympiakos kulübünün küme düşürülme ihtimali bulunuyor. PAOK - Xanthi davasında hükümet, bu gibi durumlarda küme düşme cezası yerine puan silme cezasının uygun olacağını söylerken, şikenin ispatlanması durumunda Olympiakos'un küme düşürülmesi gündemde. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!