comScore

Olympiakos dava açtı! 'PAOK küme düşürülsün kararı'

28 Ocak 2020, Salı 02:09
Olympiakos dava açtı! 'PAOK küme düşürülsün kararı'

Olympiakos kulübünün resmi açıklama sonrası açtığı dava neticesinde Yunanistan'da PAOK ve Xanthi'nin küme düşürülmesi gündemde. Olympiakos, Xanthi'nin sahibi olarak görünen RFA şirketinin PAOK Başkanının yeğeni olduğunu belgelerle öne sürdü. 

FutbolArena Dış Haberler - Yunanistan'da flaş gelişme! Olympiakos, PAOK'un sahibi olan Ivan Savvides'in yeğeni Ioannis Kalpazidis'e ait RFA şirketi üzerinden 2014/15'te PAOK'un 7 transferdeki 1.7 milyon euro'nun bu şirketten geldiği ve vergi kaçırma gerekçesiyle bu yolun izlendiğini iddia ederek dava açtı. 

Dava sonrasında hükümet tarafından Yunanistan Profesyonel Spor Komitesi; 3'e karşı 2 oyla, PAOK ve Xanthi'nin mülkiyetlerinin ortak olduğunu belirtip, lisanslarının iptal edilerek küme düşmelerini talep etti.
Yunanistan Profesyonel Spor Komitesi, Xanthi ve PAOK'un ligden ihracı konusunda görüş birliğine varırken, dosya şimdi Disiplin Kurulu'na sevk edildi. OLYMPIAKOS'UN DAVASI: "KARA PARA AKLAMA OPERASYONU"

Olympiakos kulübü, Xanthi'nin tüm tesislerini satın alan şirketin PAOK'un sahibi Savvides'in yeğeni olduğunu ortaya çıkardı. önceki yıllarda PAOK'un mali kriz nedeniyle transfer harcamalarını bu şirket üzerinden vergi kaçırarak yaptığı iddiaları sonrası Spor Komites, Savvides'in kuzeninden şirkete ait gerekli belgeleri talep etti. Tüm incelemeler sonrasında PAOK ve Xanthi'nin küme düşürülmesi yönünde karar çıktı. 

OLYMPİAKOS'UN AÇIKLAMASI

PAOK'un sahibi bay Savvides, şampiyonluğu para karşılığında satın alabileceğine inanıyor. Xanthi kulübüne şirket üzerinden yapılan transfer harcamalardaki usulsüzlükten dolayı devletin yetkili makamlarını göreve davet ediyoruz." 

PAOK'TAN YANIT: "İDDİALAR İSPATLANSIN, TÜM TAKIMLARIMIZI LİGDEN ÇEKECEĞİZ"

PAOK kulübü tarafından yapılan resmi açıklamada, "Kulübümüz hakkındaki bu iddiaların kanıtlanması halinde tüm spor branşlarında takımlarımızı ligden çekeceğiz." ifadelerine yer verildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)