comScore

Ölümden döndü hapis yattı ama yılmadı! (Adrian Martinez'in günlüğü)

15 Şubat 2019, Cuma 01:56
Ölümden döndü hapis yattı ama yılmadı! (Adrian Martinez'in günlüğü)

Paraguay'da Libertad takımında forma giyen 26 yaşındaki futbolcu Adrian Martinez'in yürek burkan ama bir o kadar da azim içeren hikayesiyle sizleri baş başa bırakıyoruz. 

FutbolArena Dış Haberler - Bir futbolcunun azim öyküsü! Öyle ki, 26 yaşında üst düzey takımlarda futbol oynamaya başlamadan önce kariyerini alt liglerde geçiren ve hiçbir zaman profesyonel olamayacağını düşünen bir isim. Adrian Martinez. 

Adı Adrian Martinez. 2019 yılında Paraguay'da Sol de America takımından Libertad'a transfer oldu. Paraguay'a gitmeden önce Arjantin'de alt lig takımlarında futbol oynayan Adrian Martinez, hiçbir zaman profesyonel futbolcu olacağını düşünmemesine rağmen Libertadores Kupası'nda Libertad ile Strongest ile oynanan maçta hat trick yaparak Libertad'ı bir üst tura yükseldi. 
ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Geçmişte geçirdiği bir motosiklet kazasında ölümden dönen Adrian Martinez, kou iş göremez raporu alınca işten atıldı. Talihsizlikler bununla da bitmiyor. Yanlış bir suçlamadan dolayı 6 ay hapis yatmak zorunda kalan 26 yaşındaki futbolcu, burada da çok zor günler geçirdi. Eğitim hayatından vazgeçmek zorunda kalan, bir kazada ölümden dönen ve 6 ay yanlış suçlamadan dolayı hapis yatan Adrian Martinez, işten atıldıktan sonra amcasının yanında duvarcı olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı dönemde çıkan kavgada, bir insanın ölümü sonrasında Adrian Martinez ve amcası şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Adrian Martinez yanlış suçlamadan dolayı 6 ay hapis yattıktan sonra dışarı çıktı. 

AZİM ÖYKÜSÜ

Eğitimini yarıda bırakan Adrian Martinez, amatör takımlarda futbol oynarken hiçbir zaman üst klasmanda sahne alacağına inanmıyordu. Hatta daha da geçmişe gidersek, profesyonel bir futbolcu olacağını dahi düşünmeyen Adrian Martinez, bugün Libertadores Kupası'nda sahne alırken hat trick yaparak takımını bir üst tura taşıyan futbolcu konumuna geldi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)