comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Olcay Çakır'ın Trabzonspor'dan ümidi yok...

10 Ocak 2017, Salı 23:16
Olcay Çakır'ın Trabzonspor'dan ümidi yok...

Trabzonsporlu gazeteci Olcay Çakır, Trabzonspor'un transferlerini ve son durumunu FutbolArena'ya değerlendirdi.

FutbolArena - İlk yarıda taraftarlarına hayal kırıklığı yaşatan Trabzonspor ligin 2. yarısında transferlerini sürdürüyor. Trabzonsporlu yorumcu Olcay Çakır bu transferlerden ve sezonun 2. yarısından umutlu değil.


Olcay Çakır: "Trabzonspor'da orta saha yok"


"Şuanki görüntü ilk yarıdakinden çok farklı bir Trabzonspor olacak ümidi vermiyor insanlara." diyen Çakır "Benim sezon devam ederken iddia ettiğim bir görüşüm vardı. Bana göre Trabzonspor'un bir orta sahası yok ve bir takım bence orta sahası kadar takımdır. Orta sahaya güçlü bir isim, bir karakter alınamadı. Hatta Mehmet Ekici'nin gidişini de değerlendirirsek zayıfladı diyebiliriz." şeklinde konuştu.


Trabzonspor'un transferde önceliği hangi mevkii?


Forvet transferi konusunda Rodallega'nın da olmayacağı ile ilgili bir takım gelişmelerden de söz ediliyor diyen Çakır "Gelse dahi Bursaspor maçında oynayamayacağını düşünürsek çok olumlu şeyler söyleyemiyoruz. Trabzonspor'un acil eksiği sağ bek ve sol bek değildi. Buna rağmen Ersun Yanal ve yöneticiler transferi o bölgelere yaptılar. Mustafa Akbaş ve Zeki bir şekilde o pozisyonları idare edebiliyorlardı. Eksik ön taraftarydı, gol bölgesindeydi ama o bölgede değişen bir şey olmadı." dedi. 


Castillo 2. devrede etkili olabilir mi?


Eğer Rodallega alındıysa bu eksiği ön tarafta büyük oranda giderecektir ama orta saha için henüz bir girişim olmadığı ortada diyen Çakır, "Aatıf Chahechouhe gelmedi, Mehmet Ekici de kafa olarak tamamen kopmuştur herhalde... Bence Trabzonspor ilk yarıdan çok farklı maçlar oynamayacak gibi görünüyor. Belki Castillo'nun transferi oyuncunun kafasını rahatlatmıştır 2. yarıda o katkı verebilir ama bunun dışında ilk yarıdan çok da farklı bir görüntü sergilenebileceğini düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)