comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Olcay Şahan'dan, Trabzonspor'a transfer olacağı iddialarına cevap

08 Ocak 2017, Pazar 22:36
Olcay Şahan'dan, Trabzonspor'a transfer olacağı iddialarına cevap

Beşiktaşlı futbolcunun Trabzonspor iddiaları için söylediklerine FutbolArena ulaştı.

FutbolArena Özel - Beşiktaşlı Olcay Şahan'ın Trabzonspor'a transferi konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Mehmet Ekici'nin yeni anlaşma yapmaya yanaşmaması üzerine Trabzonspor yönetimi oyuncuyu erkenden elden çıkarma kararı almıştı. Aynı zamanda Fenerbahçe ile de görüşmeler yürüten Karadeniz ekibi bir yandan da Beşiktaş'la pazarlık masasına oturdu.

İki takım da transfer için para ödemek istemediğinden takasta kullanılabilecek isimler masaya yatırıldı. Trabzonspor Olcay Şahan, Veli Kavlak ve Tolgay Arslan'ın isimlerini vermiş ancak bu oyuncuların ayrılmak istememesi sonrası görüşmeler tıkanmıştı.
TRABZONSPOR'DAN OLCAY ŞAHAN'A FLAŞ TEKLİF

Bordo mavili ekip Beşiktaş'ta yıllık 1.4 milyon Euro ücreti olan Olcay Şahan'a 2.2 milyon Euro ve 3.5 senelik sözleşme teklif etmesi işleri değiştirdi. Olcay Şahan teklife daha sıcak bakmaya başlasa da henüz bir imza atılmadı. FutbolArena yaptığı araştırmalarda, başarılı oyuncunun yakın çevresine “bitmiş bir şey yok, haberler doğru değil” dediği bilgisine ulaştı.

Diğer taraftan, Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'ye daha yakın olması da Olcay Şahan transferindeki belirsizliği arttırıyor. Trabzonspor eğer sarı lacivertli ekipten istediği Aatif Chahechouhe ile anlaşma sağlarsa takas gerçekleşecek. Bu durumda Trabzonspor'un bonservis bedeli ödemeye razı olup olmayacağı ve Olcay isteğinde ısrarlı olup olmayacağı bilinmiyor.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)