comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Olcay Şahan'dan Trabzonspor transferi açıklaması

09 Ocak 2017, Pazartesi 18:53
Olcay Şahan'dan Trabzonspor transferi açıklaması

Olcay Şahan, Trabzonspor ile görüşmediğini açıklarken, Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş'tan ayrılarak Trabzonspor'a transfer olacağı iddia edilen Olcay Şahan, suskunluğunu bozdu.
 

Olcay Şahan Trabzonspor'a transfer olacak mı?


Habertürk Gazetesi'ne konuşan Olcay Şahan, Trabzonspor ile görüşmediğini açıklarken, Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi.

Olcay Şahan açıklamasında, "Beni sadece Trabzonspor değil, Türkiye'deki bütün kulüpler istiyor. Trabzonspor ile görüşmedim. Menajerime de takımdan ayrılmak ya da Trabzonspor ile görüşmesi konusunda talimat vermedim. Ben Beşiktaş'ta kalmak istiyorum." ifadelerini kullandı.
 

FutbolArena, Olcay Şahan'ın Trabzonspor düşüncesini duyurmuştu


Mehmet Ekici'nin yeni anlaşma yapmaya yanaşmaması üzerine Trabzonspor yönetimi oyuncuyu erkenden elden çıkarma kararı almıştı. Aynı zamanda Fenerbahçe ile de görüşmeler yürüten Karadeniz ekibi bir yandan da Beşiktaş'la pazarlık masasına oturdu.
İki takım da transfer için para ödemek istemediğinden takasta kullanılabilecek isimler masaya yatırıldı. Trabzonspor Olcay Şahan, Veli Kavlak ve Tolgay Arslan'ın isimlerini vermiş ancak bu oyuncuların ayrılmak istememesi sonrası görüşmeler tıkanmıştı.

Bordo mavili ekip Beşiktaş'ta yıllık 1.4 milyon Euro ücreti olan Olcay Şahan'a 2.2 milyon Euro ve 3.5 senelik sözleşme teklif etmesi işleri değiştirdi. Olcay Şahan teklife daha sıcak bakmaya başlasa da henüz bir imza atılmadı. FutbolArena yaptığı araştırmalarda, başarılı oyuncunun yakın çevresine “bitmiş bir şey yok, haberler doğru değil” dediği bilgisine ulaştı.

Diğer taraftan, Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'ye daha yakın olması da Olcay Şahan transferindeki belirsizliği arttırıyor. Trabzonspor eğer sarı lacivertli ekipten istediği Aatif Chahechouhe ile anlaşma sağlarsa takas gerçekleşecek. Bu durumda Trabzonspor'un bonservis bedeli ödemeye razı olup olmayacağı ve Olcay isteğinde ısrarlı olup olmayacağı bilinmiyor.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)