comScore

Galatasaray Galatasaray

Olcan Adın için 3.7 milyon Euro'luk bekleyiş

01 Eylül 2016, Perşembe 13:38
Olcan Adın için 3.7 milyon Euro'luk bekleyiş

Sözleşmesi feshedilse de Galatasaray'da gözler Olcan Adın'a çevrildi. 

FutbolArena - Sarı kırmızılı kulüple 2 yıllık kontratı olan oyuncu ile yolların ayrılmasına karşın futbolcuya ödenecek olan tazminat tutarını Olcan Adın'ın durumu belirleyecek.

İşte Galatasaray'daki Olcan konusundaki sessiz bekleyişin nedeni ve perde arkası...
Hürriyet'in haberine göre; Transferin son günlerinde kadrosuna Nigel De Jong, Sigthorsson ve Denayer'i katan Galatasaray, bütçesinde yer açmak adına Olcan Adın ile yollarını ayırdı.

UEFA'nın 65 milyon euroluk bütçe kısıtı nedeniyle sözleşmesi feshedildi.

2 yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncu Galatasaray'da topa dokunmasa dahi 3.7 milyon Euro para alacaktı.

Kontratı tek taraflı feshedildiği için kalan sözleşme bedeli 3.7 milyon Euro olan Olcan'a Galatasaray'ın bu parayı ödeyeceği zannediliyordu.

Ancak perde arkası farklı...

Şimdi Galatasaray ve Olcan Adın UÇK (Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) başvuracak. Galatasaray Olcan Adın'ın, futbolculara tanınan 'yaş koruma' haddini  yani 29 yaşını geçtiği için oyuncunun yeni bir kulüple anlaşması halinde 2 yıllık kontrat gelirinin farkını ödeme yoluna gidecek.

Sarı kırmızılılarda neden Tarık değil de Olcan'ın kontratı feshedildi sorusunun yanıtı da burada. Olcan 31 yaşında olduğu için 'yaş koruma' sınırını geçmiş durumda.

Yani Olcan Adın, İspanya'nın Granada yada başka bir kulüple kontrat imzalarsa bu sözleşmedeki tutar ile Galatasaray'da aldığı paranın arasındaki farkı Cimbom ödeyecek.

Kısaca Olcan 2 yıllığına toplam 2 milyon euroluk kontrata imza atarsa Galatasaray, Olcan'a 1.7 milyon Euro ödeyecek. Olcan'ın imzalayacağı rakam ne kadar yüksek olursa Galatasaray'ın kasasından çıkacak para o kadar düşük olacak.

Ancak Olcan eğer herhangi bir kulüple anlaşamazsa da Galatasaray Kulübü sözleşmeyi tek taraflı feshettiği için 2 yıl boyunca Olcan'a 3.7 milyon Euro ödeyecek.

Önemli bir ayrıntı daha....

Sözleşmesi feshedildiği için transfer dönemi kapanmış olsa dahi Olcan Adın, Avrupa Kulüplerine transfer olabilecek. Sadece transfer olduğu kulübün Avrupa Kupası maçında forma giyemeyecek

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.