comScore

Olay yaratan Süper Lig hakemi Ali Şansalan'dan açıklama

10 Temmuz 2017, Pazartesi 21:53
Olay yaratan Süper Lig hakemi Ali Şansalan'dan açıklama

Spor Toto Süper Lig hakemi Ali Şansalan söz konusu fotoğrafların, 4 sene önceki Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlularına iletilmiş fotoğraflar olduğunu vurguladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig hakemlerinden Ali Şansalan, kendisiyle ilgili yapılan haberlerde yer alan fotoğraflarının 2012 yılına ait olduğunu, kullandığı hiçbir sosyal medya hesabının bulunmadığını belirtti. 
 

Ali Şansalan kıyafet balosuna hakem kıyafetiyle katıldı


Şansalan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 7 Temmuz 2017'de ilan edilen 2017-2018 sezonu Hakem ve Gözlemci Klasmanları değerlendirmesi neticesinde Süper Lig hakemliğine terfi etmesini takiben "Hakem Ali Şansalan'ın skandal Görüntüleri" başlıklı haberlerin, bazı medya ve sosyal medyada yer aldığını bildirdi.

Haberlerdeki fotoğrafların 2012 yılına ait olduğunun altını çizen Şansalan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 
"Bu fotoğraflar iddia edildiği gibi yeni çekilmiş fotoğraflar değildir. 4 Kasım 2012 tarihinde arkadaşlarım ile katıldığım bir kıyafet balosuna ait görüntülerdir. Kıyafet balosu olması nedeni ile üzerimde hakem forması bulunmaktadır. Bu büyük camianın içine yeni girdiğim ve yaşım itibarıyla da bu tarz hareketlerin sonuçlarını tahmin edemediğim bir döneme aittir."

"FOTOĞRAFLAR BÖLGE SORUMLULARINA İLETİLDİ"

Ali Şansalan söz konusu fotoğrafların, 4 sene önceki Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlularına iletilmiş fotoğraflar olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Bu dönem de görevli Merkez Hakem Kurulu Üyeleri tarafından gereken uyarılar tarafıma yapılmış ve bu tarz bir durum kesinlikle tekrarlanmamıştır. Habere konu olan fotoğrafların yeni fotoğraflar olmadığını, 2012 yılına ait fotoğraflar olduğunu, yayınlanan fotoğraf ve yapılan haber ile ilgili olarak yasal mercilere başvurmak sureti ile gereken girişimleri yapacağımı, kullandığım hiçbir sosyal medya hesabımın bulunmadığını beyan ederim."

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.