comScore

Olay iddia! "Ligler iptal edilsin diye korona vakası uydurdular"

24 Mayıs 2020, Pazar 23:23
Olay iddia!

Meksika'da liglerin iptal edilmesinden önce lider olan Cruz Azul'da başkan yardımcısı Alfredo Alvarez, "Bir kulübün liglerin oynanması için takımda olmadığı halde koronavirüs vakaları olduğunu duyurduğunu" söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Meksika'da liglerin iptal edilmesinin yankıları sürüyor. Federasyon, ilk 2 sırada yer alan Cruz Azul ve Leon takımlarının Şampiyonlar Ligi'ne gitmesine karar verdi fakat bu sezon şampiyon sayılmayacağını açıkladı. 

Ligde lider olan Cruz Azul'un başkan yardımcısı Alfredo Alfarez, "Biz lige devam etmek istiyorduk ama istemeyenler vardı. Bir kulüp liglerin oynatılmaması için takımda koronavirüs vakası olduğunu uyduruyor. Bunun hangi takım olduğunu biliyorum ama söylemeyeceğim."
Meksika'da 1997'den bu yana şampiyonluk play-off'unda oynadığı 6 finali de kaybeden Cruz Azul'da başkan yardımcısı Alfredo Alvarez, "Şampiyonluğu istiyorduk ve liderdik. Lige devam etmek istiyorduk ama bunu istemeyen bir kulüp vardı." dedi. 

Alfredo Alvarez'in işarettiği takımın ligler iptal edilmeden önce 3. sırada olan Santos Laguna olduğu ülke basınında konuşuldu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)