comScore

Olay hakem konuştu! "Kafamdaki ses maçı bitir diyordu"

01 Şubat 2022, Salı 19:21
Olay hakem konuştu!

Tunus - Mali maçını önce 85. dakikada ve ardından 89. dakikada bitiren olay hakem Janny Sikazwe yaşadıklarını anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Afrika Kupası'nda bu sezon Tunus ile Mali arasında oynanan maçı önce 85. dakikada, ardından 89. dakikada bitiren olay hakem Janny Sikazwe, yaşadıklarını Afrika basınına anlattı. 

"KAFAMIN İÇİNDE BİR SES MAÇI BİTİR DİYORDU"
Janny Skazwe Afrika basınına şu açıklamaları yaptı:

Çok sıcaktı. %85 nem. Hiçbir şey hissetmiyordum. Çok sıcaktı. Üstümdekiler de sıcaklık yaptı. Bir ara üstümdeki ekipmanları fırlatıp atmak istedim. Maçı bitirmemi kimin söylediğini bilmiyorum. Belki de kendi kendime konuşuyordum. Fikrim yok. Kafamın içinde bir ses vardı. Susmuyordu. Durum çok ciddiydi. 

NELER OLMUŞTU?

unus - Mali maçının hakemi Sikazwe, müsabakayı önce 85.11'de bitirdi. Ardından hatasını anlayınca oyun tekrar devam etti. Ancak bu sefer de hiç uzatma süresi ilave etmeden 89.51'de karşılaşmayı bitirdi. 4. hakemin ilave süre için tabelayı kaldıracağı anda maçı bitiren hakem Sikazwe'ye Tunus teknik heyeti ve futbolcular büyük tepki gösterdi. 

9 oyuncu değişikliği, penaltı, kırmızı kart ve VAR'a gidilen pozisyonlara rağmen uzatma süresi ilave etmeden karşılaşmayı bitiren hakem Sikazwe günün en çok konuşulan ismi oldu. 

MAÇ SONU NELER YAŞANDI?

CAF yetkilileri karşılaşmanın kalan uzatma sürelerinin tekrar oynammasına karar verdi. Ancak aradan yaklaşık 30 dakikalık süre geçince önce Mali futbolcuları sahaya çıkmayı kabul etmedi. Ardından Mali futbolcuları ikna edildi ve tekrar sahaya çıktı. Ancak bu sefer Tunus futbolcuları sahaya çıkmak istemeyince müsabaka resmi olarak sona erdi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!